נפתלי ועמרי
נפתלי ועמריצילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר היום (שישי) לפרסום את שמותיהם של שני חללים נוספים שנפלו בקרבות ברצועת עזה.

רס"ר (במיל') נפתלי יונה גורדון, בן 32 מירושלים, לוחם שריון בגדוד 53 של עוצבת 'ברק' (188) ורס"ל (במיל') עומרי רוט, בן 25 מקצרין, מפקד טנק בגדוד 53 של עוצבת 'ברק' (188) נפלו בקרב בצפון הרצועה.

בנוסף לוחם מגדוד 53, עוצבת ׳ברק׳ (188) נפצע באורח קשה היום בצפון רצועת עזה. הפצוע פונה לקבלת טיפול בבית חולים ומשפחתו עודכנה.

הבוקר התיר צה"ל לפרסם את שמותיהם של שני לוחמים שנפלו אתמול: רס"ם (במיל') קובי דבש, בן 41 מטבריה, לוחם בגדוד ההנדסה 271, של חטיבת המחץ שנפל בקרב בדרום הרצועה ורס"ר (במיל') איל מאיר ברקוביץ', בן 28 מירושלים, לוחם בגדוד 699 של עוצבת 'חצי האש' שנפל בקרב בצפון הרצועה.

אמש התיר צה"ל לפרסום את שמותיהם של חמישה חללים שנפלו במלחמה: רס"ר (מיל') גל מאיר איזנקוט, בנו של חבר קבינט המלחמה השר והרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, בן 25 מהרצליה, לוחם בגדוד 699 של עוצבת 'חצי האש', נפל בקרבות בצפון הרצועה. רס"ם (במיל') יונתן דוד דיטש, בן 34 מחריש, לוחם בגדוד הסיור 6623 של עוצבת 'חוד החנית' (55), נפל בקרבות בצפון הרצועה.

רס"ל במיל' מאור גרשוני, בן 24 מיקנעם עילית, מפקד לוחם בגדוד 8173 של חטיבת עציוני, נפל לאחר שנפגע מטיל RPG שפגע ב-D9.

סמ"ר עלמנאו עמנואל פלקה, בן 22 מקריית גת, לוחם ביחידת דובדבן, מת מפצעיו לאחר שנפצע בקרב לפני יומיים. עלמנאו פלקה נפצע אנוש בקרב בעזה ונקבע אצלו מוות מוחי. משפחתו ביקשה לתרום את איבריו שהצילו את חייהם של ארבעה אנשים. כמו כן הותר לפרסום שמו של סמ"ר עמית בונצל, בן 22 משוהם, לוחם וסמל מחלקה בסיירת צנחנים שנפל בקרב.

מאז חידוש התמרון הקרקעי בשבוע שעבר נהרגו 24 לוחמים - 95 מתחילת התמרון. במלחמה כולה, מאז 7 באוקטובר, נהרגו 420 חיילי צה"ל.

מוקדם יותר הודיע צה"ל למשפחתו של איתן לוי, נהג המונית מבת ים שנחטף ב-7 באוקטובר לרצועת עזה, כי הוא נרצח על ידי מחבלי חמאס. לוי הסיע לקוחה בבוקר ה-7 באוקטובר ממרכז הארץ לקיבוץ בארי, בזמן השתלטות המחבלים על האיזור. גופתו עדיין מוחזקת על ידי חמאס בשטח הרצועה.