סמל מאור כהן איזנקוט ז"ל
סמל מאור כהן איזנקוט ז"לבאדיבות המשפחה

צה"ל התיר לפרסום הערב (מוצאי שבת) כי מאור כהן איזנקוט, אחיינו של השר גדי איזנקוט, נפל ברצועת עזה - יום לאחר שבנו של הרמטכ"ל לשעבר, רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט, נהרג ברצועה.

מאור נפל אתמול יחד עם סמ"ר יונתן דין חיים כתוצאה מפיצוץ מטען במסגד. באירוע נפצעו באורח קשה גם קצין ושני לוחמים. כהן הוא בנה של שרון איזנקוט, אחותו של גדי איזנקוט.

רס"ר במיל' גל מאיר איזנקוט, בן 25 מהרצליה, נהרג כאמור שלשום בלחימה ברצועה. הוא שירת כחובש ולוחם חי"ר בגדוד 699, בחטיבת המילואים 551. בבוקר אותו יום ביצע הכוח שבו היה גל איזנקוט סריקות בפאתי ג'באליה, באזור שייח זייד. הם זיהו פיר פתוח, התקרבו אליו ביחד עם כוח של יהל"ם- ואז אירע פיצוץ עז של מטען חבלה. גל איזנקוט נפצע קשה מאוד בפיצוץ ופונה לבית החולים אסותא באשדוד, שם נקבע מותו.

"גלוש. בננו הצעיר, אימא ואני עומדים פה עם קהל רב לחלוק לך כבוד אחרון. נולדת לפני 25 שנים בעת ששירתי כמח"ט גולני. אימא עדכנה אותי שהיא בדרך לבית חולים, מיהרתי מרמת הגולן והגעתי באיחור. לפני כמה חודשים בטיול משפחתי הזכרתי את זה", ספד השר איזנקוט בהלוויתו של בנו גל. "בפורטוגל אמרת לי באחת משיחות הנפש שהייתי חסר לך מאוד הרבה מאוד שנים. עניתי לך שאני בטוח שאימא הייתה בשבילך כל הזמן, והייתי גאה מאוד ושמח לראות את הקשר המיוחד שלך עם אימא והאחים".

"בשיחה על המלחמה בעזה אמרת שאתה והחברים לפלוגה מרגישים שזו מלחמה צודקת", אמר איזנקוט. "שחייבים להחזיר את כל החטופים ולהביס את חמאס אחרי האירוע הברברי והאכזרי שביצעו. אמרת לי את זה גם בין לבין, כשאמרת שהכול בסדר ושאלת אם יש מסר לפלוגה, אמרתי שאת המסרים לפלוגה תקבלו דרך שדרת הפיקוד. שאני מבקש שתשמרו על עצמכם. אני בטוח שנמשיך במערכה ובמאמץ לחזק את המדינה שכה אהבת. מדינה שתהיה חזקה, וצודקת. כמו שתמיד נהגת לבקר את מה שלא מצא חן בעיניך שקרה פה".

"נמשיך להיות משפחה מלוכדת ומאושרת כדי שההקרבה שלך ושל הנופלים לא תהיה לשווא. שנהיה ראוים לה. אוהבים לעד. נעשה הכול כדי להיות ראויים, בתרומה להחלטות הנכונות למען מי שהקריב, למען חבריך לנשק והעם הישראלי כולו שמחבק אותנו בשעה הקשה הזו".