סטודנטים. אילוסטרציה
סטודנטים. אילוסטרציהצילום: אייסטוק

שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטאות תידחה בשבוע נוסף, ותיפתח ב-31 בדצמבר - כך הודיע הבוקר יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, נשיא אוניברסיטת בר אילן פרופ' אריה צבן, בישיבה שהתקיימה עם ראש אכ"א אלוף יניב עשור ושר החינוך יואב קיש.

"בשבועות הקרובים יתקיימו בכל האוניברסיטאות הכנות לקראת הפתיחה, ימי אוריינטציה, ימי התארגנות ועוד", נמסר בהודעה רשמית. עוד צוין כי הטכניון נערך לפתוח את שנת הלימודים האקדמית ב-7 בינואר, לאחר סיום בחינות תשפ"ג.

בוועד ראשי האוניברסיטאות ציינו כי יהיה ניסיון לסייע למשרתי המילואים: "ההחלטה התקבלה בשיח משותף עם צה"ל. בשבועות האחרונים שקדנו על מתווים מפורטים של חזרה ללימודים, בהם ייעשה שימוש בסל מגוון של התאמות לצד מציאת פתרונות פרטניים לכל מי שעדיין ישרתו במילואים. אנו מבקשים לחזור שוב על מחויבותנו לכלל קהילת הסטודנטים, הסטודנטיות ואנשי ונשות הסגל המגויסים לעשות ככל יכולתנו כדי שאיש לא יישאר מאחור".

עם זאת בחלק מהאוניברסיטאות נערכים לאפשרות של דחיות נוספות בפתיחת הלימודים ואף לוקחים בחשבון אפשרות שהסמסטר שאמור להיפתח בינואר לא יתקיים כלל.

השר יואב קיש ציין כי "המדיניות הברורה שהעברנו במל"ג לכל המוסדות האקדמיים היא שאף סטודנט במילואים לא ייפגע בעקבות שירותו. המטרה היא שהסטודנטים שמשרתים במילואים יסיימו את שנת הלימודים, כתף אל כתף, לצד חבריהם לספסל הלימודים. זוהי משימה עליונה שכולנו שותפים לה".