ח"כ צבי סוכות דוחה את הטענות לפיהן כוחות שהיו אמורים להגן על אזור עוטף עזה הובאו בערב מתקפת חמאס ליהודה ושומרון ובעצם גרמו לחולשה באזור.

"הבסיס של הטענה הזו עומד על אכזריות ורוע בלתי נתפסים. כשאתה בה וטוען שיש אזרחים במדינת ישראל שההגנה אליהם שווה יותר ויש כאלה שלא צריך להגן עליהם - זו טענה מאוד מכוערת", אומר סוכות באולפן ערוץ 7.

הוא מגיב גם לטענה שהכוחות באו לאבטח את הסוכה שהקים באזור חווארה בעקבות פיגוע טרור. "זה כמובן פייק מוחלט. לא הוסט אף חייל שהיה עסוק בהגנה על עוטף עזה ליהודה ושומרון. היה כוח עתודה מטכ"לי שכל שבוע נמצא במקום אחר בארץ. כשבוע וחצי לפני שמחת תורה היו הפרות סדר על הגדר, שלמפרע התבררו כניסיון הסחה של חמאס. בעקבות זאת צה"ל החליט לתגבר את אוגדת עזה בכוח העתודה המטכ"לי. לצד זאת סוכם מראש שלקראת הושענא רבא הוא יעבור לשומרון".

"צריך לזכור שתושבי יהודה ושומרון עזבו הכל בשמחת תורה, שמו עליהם מדים ונשק ויצאו לדרום. אנשים נסעו בכל דרך ונהגים מהשומרון הסיעו את אותה עתודה מטכ"לית לדרום. אנחנו קברנו כל כך הרבה אנשים - אז לבוא ולהאשים אותנו? זה מכוער", הוא מוסיף.

סוכות מודאג מהשיח התקשורתי ואומר שהוא רואה אנשים שמדברים עוד בשפת הקיטוב שהייתה לפני המלחמה - ולא מצליח להבין אותם. "התחושה היא שבאולפנים לא מבינים את גודל השעה. אנחנו נמצאים באירוע שמדינת ישראל כמעט ולא ידעה כמותו. איום קיומי שנבע מהמלחמה בדרום, כמעט מלחמה בצפון, ביהודה ושומרון יש את הרשות הפלסטינית שמאמנת ומחמשת את אנשיה ואף אחד לא יודע מה יהיה איתה, יש את החות'ים בתימן שמאיימים על נתיבי השיט ויורים עלינו, ויש מיליציות בסוריה ובמקומות אחרות. וכמובן את איראן".

"אתה פותח את הטלוויזיה ורואה כאילו אנחנו עוד ב-6 באוקטובר ואתה תוהה אם הם מבינים שאת האויבים שלנו, שרוצים לשחוט ולהשמיד את כולנו, מעניין הפילוג. ההתעסקות בכך היא מתנה לאויבים שלנו".

סוכות חושב שההחלטה לתמוך בהפסקת האש למען שחרור החטופים הייתה נכונה. "החשש המרכזי של כולם ערב העסקה היה שצה"ל לא יחזור ללחימה. למפרע, ההחלטה לתמוך בעסקה בידיעה שצה"ל יחזור ללחימה, הוכחה כנכונה. צה"ל חזר ללחימה ואפילו בעוצמה גבוהה יותר ונמשיך עד להשגת המטרה".

הוא נשאל מדוע מפלגתו מעדיפה שלא לדבר על מי ישלוט בעזה ביום שאחרי. "הוגדרה מטרה של השמדת היכולת הצבאיות והשלטוניות של חמאס. מה יהיה אחר כך? אני בטוח שיש הרבה חילוקי דעות, אבל הם לא רלוונטיים לרגע זה. אנחנו עסוקים בהגעה למטרה שהציב קבינט המלחמה".

הוא מסכים לומר ש"לא הרשות הפלסטינית, לא חמאס ולא אף גוף שיאפשר לחמאס לחזור ולהתעצם ישלטו בעזה".

עוד מוסיף סוכות שתי מטרות שצריכות לעמוד בפני המנהיגות ביום שאחרי המלחמה. "אין ספק שביום שאחרי צריך להבטיח שלכל העזתים שאין לאן לחזור - אפשר יהיה לתת החוצה לכל מקום שאליו ירצו להגיע וזה גם אינטרס שלנו. אני חושב גם שצריך לתקן את הפשע של ההתנתקות מגוש קטיף שהיום ברור כבר לרבים".