אתר וורד פרס
אתר וורד פרסFreepik

בעידן בו האיומים הדיגיטליים קרובים יותר מתמיד, שמירה על אבטחת המידע של האתר היא חשיבות עליונה. השימוש הנרחב בפלטפורמת וורדפרס ליצירת מרחבים מוגנים ומאובטחים הופך את השימוש בה לפגיע אף יותר. הגנה חזקה מפני פגיעות ופריצות פוטנציאליות היא הדבר הכי חשוב באתר שלכם ובעיקר לאחסון הנתונים בו. אז איך אפשר לאחסן ולאבטח את המידע באחסון בוורדפרס בצורה הטובה והבטוחה ביותר?

איך שומרים על האתר מאובטח כנגד פריצות?

למה בעצם כל כך חשוב לשמור על האתר ועל תכולתו הדיגיטלית? האתר הוא כרטיס הביקור שלכם, הבייבי שלכם, הנכס הדיגיטלי החשוב ביותר שלכם. הוא קריטי גם לעסק וגם למוניטין שלכם, ומציג אתכם מאחורי המותג בין אם הוא שירות או מוצר. אחד המרכיבים החשובים בשמירה על אתר וורדפרס מוגן הוא שרת האחסון שלו. אחסון וורדפרס זו משימה מורכבת ובמאמר זה מומחי וובגייט מסבירים אודות חלק מהתהליכים שהשרתים שלנו מועברים ליצירת מערכות איכותיות ומוגנות לאחסון אתרי וורדפרס.

כל מערכת יכולה לספוג מתקפת אבטחה, גם מערכת כמו וורדפרס, ולייצא שמות משתמש וסיסמאות, בנוסף לתוכן חשוב וקריטי, במיוחד אם מדובר באתרים ממשלתיים או אתרים חשובים ועמוסים כמו אתרי חדשות וכיוצא בזה. התקפות מסוג זה עלולות להיות מבוצעות על ידי בוטים שיכולים להציף במהירות את מערכות האימות של וורדפרס במבול של ניסיונות כניסה ובסוף אף להצליח.

התקפות של (DOS) ו-Distributed Denial of Service (DDoS): הפצצת אתרים ורשתות בבקשות ונתונים, צורכים משאבים, משפילים את הביצועים ועשויים להוציא את האתר למצב לא מקוון ועומס יתר. וורדפרס כוללת מערכת בשם XML-RPC, המשמשת לרוב במניעת התקפות.

ניתן לנצל גם פלאגינים וערכות נושא על מנת לפרוץ, לנצל באגים בקוד על מנת לעקוף מערכות אימות, להעלות קוד זדוני או להשיג הרשאות נוספות בעקבות הפריצה. לעיתים קרובות, האקרים מחפשים רמזים בקבצי האתר רמזים לגבי פגיעות המערכת וחולשותיה, לאן יותר קל להגיע ולחדור. באמצעות "הזרקת קוד", הכנסת קודים של ההאקרים לתוך המערכת, ניתן לסרוק בפלטפורמה אחר נקודות תורפה נוספות ולשנות קוד מסוים לטובתם. ניתן להחדיר קודים בשפת JavaScript, PHP או SQL.

איך בוחרים היכן לאחסן את האתר?

חשוב לבחור חברה אמינה וותיקה בתחום לאחסון אתרים. הרי לא תרצו שכל הנתונים שלכם באתר ילכו לפח בגלל בחירה שגויה. באמצעות מנהל הוורדפרס של וובגייט, Wordpress Toolkit Deluxe, האתר שלכם יהיה בסביבה בטוחה ומאובטחת במאת האחוזים. אחסון וורדפרס הוא לא דבר שכדאי לקחת בקלות ראש - וובגייט היא חברה ותיקה המומחית בתחום האחסון והוורדפרס, והיא תדע למצות את המקסימום ולתת לכם בדיוק את מה שאתם צריכים.

וובגייט גאה לנהל את אחסון האתר שלכם בוורדפרס באמצעות ממשק הניהול cPanel בגרסתו האחרונה וניהול התוכן עם Wordpress Toolkit Deluxe, Litespeed, Imunify-360, ומערכת הפעלה Cloud Linux - להתאמה המקסימלית לסביבת אחסון אתרים שיתופי ואבטחת מידע בצורה היעילה ביותר.

ה-WP Toolkit של ממשק ה- cPanel הוא פתרון ניהול וורדפרס מלא עם ממשק אינטואיטיבי. אפשר לחשוב על זה כעל לוח מחוונים יחיד לשליטה בכל אתרי הוורדפרס שיש לכם. אפשר לנהל דרך הממשק אוטומציה של משימות האחסון, הכוללות התקנה, עדכונים וגיבויים. ניתן גם לראות שינויים בקונפיגורציה שלא ניתן לראות אלא אם כן נכנסים וחופרים בממשק הניהול עצמו.

מה עוד וובגייט מציעים לאתר שלכם דרך הממשק המתקדם? במידה ויש לכם יותר מאתר אחד, בעייתי לאבטח כל אחד בנפרד ולכן, ניתן להשתמש בערכת הכלים של WP כדי לאבטח מספר אתרים בו זמנית. cPanel מציג רשימת אתרים ומהו מצב האבטחה בכל אחד מהם. בלחיצת כפתור ניתן לראות את המצב של כל אחד מהאתרים.

הקשחת האבטחה בוורדפרס היא אחד המקומות בהם WP Toolkit באמת בולט. ראשית, הוא מחיל תיקונים עבור פגיעות קריטיות במהלך ההתקנה, כך שהאתרים מאובטחים לפני שבכלל מתחברים לאינטרנט. שנית כל, הממשק סורק אתרים קיימים לאיתור הגדרות אבטחה לא אופטימליות ויכול לתקן אותן בלחיצת כפתור בודדת.

מומלץ לערוך מחקר מוקדם על הנושא על מנת להבין מעט יותר במה מדובר מבחינת אחסון המידע שלכם ברשת. בכל מה שקשור לאחסון וורדפרס, הפלטפורמה כבר עצומה ונותנת מענה מבחינת תוספי אבטחה אך לא מספיק מבחינת אבטחת מידע מקיפה.

חשוב לשמור על סיסמאות חזקות ולא סיסמאות חלשות שכל אחד יכול לנחש או לפרוץ בקלות. ניתן להגיד שהבסיס של כל מערכת מאובטחת טמון בסיסמאות חזקות ומורכבות. במערכת הוורדפרס שלכם, יש להשתמש בסיסמאות חזקות וייחודיות באמצעות שילוב של אותיות גדולות וקטנות, מספרים ותווים מיוחדים על מנת לחזק את ההגנות של האתר מפני התקפות שונות.

אפשר ואף מומלץ להוסיף שכבות אבטחה נוספות כמו למשל אימות דו-שלבי (2FA) - זה מחזק באופן משמעותי את האבטחה של האתר. תוספות ופלאגינים כמו Google Authenticator או Authy יכולים להשתלב בקלות בוורדפרס, מה שמחייב את בעל האתר לספק צורה שנייה של אימות, בדרך כלל קוד שנשלח למכשיר הנייד או המייל, בנוסף להקלדת הסיסמה בשלב הראשוני.

אחסון וורדפרס ברמה גבוהה

אין זה סוד שפלטפורמת התוכן וורדפרס היא הפלטפורמה הפופולרית והנוחה ביותר לניהול התוכן. וורדפרס מעניקה למשתמשיה אינספור אופציות ושדרוגים למיקסום השימוש באתר. ישנם מגוון תוספים העוזרים לשפר את ביצועי האתר, גם מבחינת מהירות טעינה, גם מבחינת ויזואליות, גם מבחינת חווית משתמש, מבחינת קידום האתר (SEO), וכמובן גם מבחינת אבטחה.

היכן לאחסן את האתר זוהי אינה שאלה של מה בכך. זהו גורם חשוב בהמשכיות של אתר הוורדפרס שלכם, בביצועיו הטובים ותפקודו לטווח הארוך. יצירת סביבה בטוחה לאתרי וורדפרס הוא הפקטור המרכזי בבחירת האחסון המתאים העונה על צרכיו של בעל האתר או בעל העסק. עם וובגייט תוכלו להיות עם ראש שקט בכל מה שקשור לסביבה הבטוחה והמאובטחת של האתר שלכם באופן מקסימלי. תוכלו למצוא חבילות המותאמות באופן אישי לכל אחד וצרכיו, בהתאם לגודל האתר ושימושו המקצועי.

בואו לבקר אתר שלנו – webgate.co.il שם תוכלו להמשיך לקרוא על וורדפרס ויכולותיו הנפלאות לנהל אתר אינטרנט יעיל ומצליח.