יוסי דגן
יוסי דגןבאדיבות מועצה אזורית שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שלח מכתב נוקב לשרים חברי הקבינט בו הוא דורש דין שווה לאיסור כניסת פועלים פלסטיניים לישובי יהודה ושומרון, כפי שנאסרת כניסת פועלים מהרשות לתחומי הקו הירוק.

"אני מבקש לברך את הממשלה, צה"ל ומערכת הבטחון, על הפעילות הנחרצת בעזה - במלחמה להדברת החמאס והטרור ולהחזרת הביטחון לישראל והניצחון על אויבי ישראל" - פתח דגן את מכתבו.

לקראת הדיון היום בקבינט על הכנסת הפועלים כתב דגן: "ברצוני להתריע על כשל בדיון - אשר הוא גם לוגי וגם מעלה חשש בטחוני גבוה, שאיננו יכולים לעבור עליו לסדר היום, באם ישנו חשש לפיגועים מצד פועלים (אשר בידם משכבר אישורי שב"כ), עקב המתיחות הביטחונית הגדולה והחשש מפיגועי השראה לאחר הטבח הנורא שנעשה בעוטף עזה, אזי בוודאי שמאותם אנשים בדיוק, (אשר בידם אותם אישורים) אשר אמורים להיכנס לישובים ביהודה ושומרון, קיים אותו חשש".

עוד הוסיף: "הדם הוא אותו הדם, והחשש אותו חשש. הדם של תושבי יו"ש אדום בדיוק כמו תושבי תל אביב וכפר סבא ואין לעשות הבדלים בין דם לדם". דגן ציין את המתיחות והפיגועים שכבר קרו באזור יהודה ושומרון מאז פרוץ המלחמה: "רק ביומיים האחרונים של סוף השבוע היו שישה פיגועי ירי ברחבי השומרון עצמו. אני דורש את התייחסותכם".

בהמשך דרש דגן כי נושא הכנסת פועלים לישובים היהודים ביו"ש ידון בקבינט: "הנושא החשוב הזה חייב להיות נדון בקבינט, קרי בממשלה, כלקח מההחלטות הקודמות, הן בדבר החזרת מערכת החינוך והן בדבר החזרת הפועלים לאיזורי התעשייה ביו"ש בהיקף מלא, אשר התקבלו ללא תיאום מסודר עם הנהגות הישובים וראשי המועצות, דבר שיצר חששות גדולים מאוד, פגיעה בחוסן, והתמודדויות ביטחוניות קשות - בנושא הבטחון ובנושא החוסן של התושבים".

לדבריו, "לא יתכן כי החלטה על הכנסת פועלים לערים וישובים בקו הירוק תהיה בדיון מסודר בקבינט, עם הכנה מראש, ובהתייעצויות ובשקיפות לכלל הגורמים, ואילו דיונים הכנסת פועלים לערי וישובי יהודה ושומרון - נושא זהה הנוגע באופן ישיר לבטחון ולחוסן של חצי מליון אזרחים - יוכרעו ללא דיון מסודר".

"כפי שפיקוד העורף לא מקבל החלטה באופן חד צדדי ובלעדי על ערים וישובים בתוך הקו הירוק - אלא הקבינט (הממשלה), כך הדבר אמור להיות גם בהלטה על ערין וישובים ביהודה ושומרון: לא החלטב חד צדדית של פיקוד המרכז, אלא החלטה מסודרת של הקבינט. אני מבקש ודורש זאת למען בטחון התושבים ולמען תחושת הבטחון של התושבים. אני מבקש את התייחסותכם הדחופה ותיקון מיידי של העניין", סיכם דגן.