נשיא המדינה שלח הערב (ראשון) ברכת חג חנוכה שמח לאזרחי ישראל כשמאחוריו החנוכיה המיתולגית מקיבוץ ניר עוז, שהוצבה בפתח משכן הנשיא בערב חג החנוכה.

הרצוג אמר כי "החנוכייה הזו, כאן מחוץ לבית הנשיא, הובאה אלינו מקיבוץ ניר עוז, מלב החורבן, ומסמלת את המחויבות הנצחית שלנו כעם וכמדינה לניצחון האור על החושך. בעיצומו של חנוכה – חג הגבורה והאור – אני מבקש לחבק את משפחות החטופים, להוקיר ולחזק את חיילות וחיילי צה"ל וכוחות הביטחון, לאמץ אל ליבנו הדומע את המשפחות השכולות האהובות, להתפלל לרפואת הפצועים בגוף ובנפש, ולהעלות על נס את חיילות וחיילי המילואים ומשפחותיהם הדואגות".

"מיכל ואני פוגשים את כולם כל יום, כל שבוע, ברגעי הכאב, החרדה, היגון והתקווה. וכולם מתחננים רק לדבר אחד: שנשמור על היחד. על הלכידות הישראלית. הם, כמוני וכמו רבים רבים בעם, מזהים את הפלגנות שמתחילה להרים ראש ומבקשים בחרדה שלא נחזור למחנות הניצים ולקיטוב".

בהמשך אמר: "אני פונה מכאן במיוחד לאלה שמתחייבים פעם אחר פעם לקיים את צוואת הנופלים ולשמור על ה-יחד, אבל לעיתים קצת שוכחים, אני מבקש ודורש: שימרו על החברה הישראלית האחת שלנו! תתווכחו! אבל בלי שנאה, בלי לשרוף את הגשרים שנבנו בחודשיים האחרונים. בלי להפוך שוב ל"אנחנו והם". כי בנפשנו הדבר".

"בוא לא נתבלבל: באותה שבת שחורה, מפלצות החמאס יצאו למסע הרג וטבח אכזרי במטרה לרצוח, לענות ולחטוף יהודים. אך מטרתם הנפשעת הייתה גדולה אף יותר: להביא לפירוק המדינה היהודית היחידה בעולם".

"הם לא הבחינו בין דם לדם. הם רצחו, עינו וחטפו גם עשרות אזרחים מוסלמים יקרים ובני דתות ולאומים נוספים. אבל הם טעו טעות מרה".

לסיום אמר: "העם שלנו - מאוחד ומלוכד – קם כארי, וניפץ את אשלייתם. הוכחנו ונמשיך להוכיח: נצח ישראל לא ישקר. עם ישראל חי. חג חנוכה שמח!"