הדלקת הנרות
הדלקת הנרותצילום: מועצת בנימין

המועצה האזורית בנימין ערכה הערב (ראשון) אירוע בהשתתפות מאות חיילי צה"ל, שוטרים, משפחות שכולות, משפחות פצועים ומשפחות חטופים. את האירוע בחרו בבנימין לציין כסמל לאחדות בעם ולגבורה בדרך אל הניצחון.

האירוע נערך באתר המורשת שילה הקדומה והוא נפתח בהדלקת נר רביעי של חנוכה במעמד מפקד האוגדה תת אלוף אבי בלוט, מפקד מחוז ש"י במשטרה ניצב עוזי לוי, מח"ט אפרים אל"ם נתנאל שמכה, מח"ט בנימין אל"ם לירון ביטון, קצין הגמ"ר איו"ש סא"ל אליצור טרבלסי, אנשי מגן דוד אדום וכיבוי האש יחד עם נציגי המשפחות מבנימין. עוד צויינה תרומת רכזי הבטחון של יישובי בנימין, אנשי כיתות הכוננות ועובדי אגף הבטחון במועצה.

כ-600 חיילים ומשתתפים נהנו מארוחת ערב עשירה וממופע מוסיקלי של "הפרויקט של רביבו" עם שירי תפילה וגבורה ולהצלחת צה"ל במלחמה.

מועצת בנימין היא הרשות עם מספר הנופלים הגבוה ביותר מקרב הנופלים בלחימה.

ראש המועצה ישראל גנץ אמר: "מאז תחילת המלחמה, בנימין שכלה 18 מטובי בניה שנפלו במערכה. בכל הבתים בהם ביקרתי מצאתי עוצמות של הורים ושל משפחות מלאי גבורה. אין ספק שעם שמורכב ממשפחות שכאלה שגידלו כך את הגיבורים שנפלו, ינצח. אנחנו נוכל אל מול כל אוייב. ההוקרה למשפחות הנופלים והפצועים וכן לכוחות הבטחון ספוגה באחדות ישראל גדולה. בנימין נמצאת במרכז הארץ, קרובה ורחוקה מכולם במידה שווה. בחרנו לקיים את הערב הזה כאן בשילה הקדומה מקום בו התאחדו שבטי ישראל ובו שכן המשכן אליו עלו כל חלקי העם".

נציג המשפחות השכולות, איציק פיטוסי, ששכל את בנו ישי אמר: "בתחילת המלחמה איבדנו את בננו ישי, לוחם בחטיבת גולני. במלחמת יום כיפור אני נולדתי, והבטיחו לנו עלה של זית. גם אחרי 50 שנה, המערכת הצבאית קרסה עם תחילת המלחמה. בזכות צוותי המועצה הרגשנו עטופים וברגישות בלי לפגוע בשום גורם. מחלקות המועצה סייעו לנו להביאו לקבורה ובעיקר לדעת כי בנופלו של ישי - דאגתם לנו לכל דבר ועניין".

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת אלוף אבי בלוט: "ברגעים אלה שאנחנו כאן יש לוחמים ומפקדים שמגנים בצפון ובדרום ומקריבים נפשם עד לניצחון. כולנו כאן להצדיע להם ולכל המשפחות השכולות, הפצועים והחטופים. מאותו יום קשה ב-7/10 בו כשלנו כצבא הגנה לישראל והיינו בחושך הגדול ביותר, עם ישראל הדליק נר שהאור שלו רק הולך וגובר עם סיפורי גבורה, שליחות ואחדות - כל הדרך עד לניצחון".

מפקד מחוז ש"י ניצב עוזי לוי אמר: "אנחנו במלחמה לא קלה אבל כולנו ביחד ננצח את אויבנו. משטרת ישראל ספגה אבידות קשות ביום הראשון למלחמה, אנחנו זוכרים את כולם ומבטיחים להם ולכל הנופלים והגיבורים במערכה - אנחנו בחג החנוכה שיביא לנו את האור, את ההסתכלות קדימה והכרעת האויב"

את הארוע המיוחד הפיקו המועצה האזורית בנימין, מתנ"ס בנימין, אתר שילה הקדומה, והחברה לפיתוח מטה בנימין בסיוע של הקהילה היהודית פלאם ביץ' בארה"ב, קרן ישראל אחת וארגון "מנצחים באחדות אחים לנצח".