סטיבן ספילברג
סטיבן ספילברגצילום: WFPA / Alamy Stock Photo

הבמאי היהודי סטיבן ספילברג הודיע באמצעות קרן השואה שיזם על הפרויקט החדש שלו, במסגרתו הוא מתכוון לראיין ניצולים מהטבח שביצע החמאס ולתעד את מעשי הזוועה שביצעו המחבלים.

קרן השואה של ספילברג, שמתעדת את זוועות השואה, כבר החלה לאסוף מאות ראיונות של ניצולי הטבח במטרה לתעד אותם לעתיד.

פרויקט איסוף העדויות מתבצע יחד עם צוותים ישראלים שיסייעו לספילברג. על פי ספילברג הפרויקט החדש נועד להיאבק באנטישמיות והשנאה הגוברת כלפי יהודים ברחבי העולם.

"מעולם לא תיארתי לעצמי שאראה ברבריות בלתי ניתנת לתיאור נגד יהודים בימי חיי", אמר ספילברג.

בראיון ל"פוקס ניוז" הוא גם התייחס לאנטישמיות המתגברת בעולם. "אני מוצא את זה מאוד מפתיע, כי אנטישמיות תמיד הייתה שם. זה היה ממש מעבר לפינה וקצת מחוץ לטווח הראייה, אבל תמיד אורב, או שזה היה הרבה יותר גלוי, כמו גרמניה בשנות ה-30. אבל מאז גרמניה בשנות ה-30 לא ראיתי שהאנטישמיות כבר לא אורבת בחשיכה, אלא עומדת גאה עם ידיים על המותניים כמו היטלר ומוסוליני", הוסיף שפילברג.

לאחר מכן התייחס לפרויקט החדש ואמר כי תיעוד העדויות על טבח החמאס ומעשי הזוועה שביצעו המחבלים, יסייע להיאבק באנטישמיות והשנאה כלפי יהודים. "תיעוד העדויות מ-7 באוקטובר יהיו חלק מפרויקט שיהווה מאמץ להבטיח שקולות הניצולים ישמשו ככלי רב עוצמה להתמודדות עם העלייה המסוכנת של אנטישמיות ושנאה".

"ניצולי השואה הם האמיצים ביותר שבינינו, והעדויות שלהם הם עדות מתמשכת לחוסן הרוח האנושית. שתי היוזמות - הקלטת ראיונות עם ניצולי הטבח ב-7 באוקטובר והגבייה המתמשכת של עדויות השואה, מבקשות לממש את הבטחתנו לניצולים שסיפוריהם יתועדו וישתפו במאמץ לשמר את ההיסטוריה ולפעול למען עולם ללא אנטישמיות או שנאה מכל סוג שהוא. עלינו להישאר מאוחדים ואיתנים במאמצים הללו".