המחווה המרגשת של ישי ריבו לנשות משרתי המילואים

אירוע הוקרה לנשות מילואימניקים ולמתנדבות למענן התקיים היום (שני) ביוזמת "אחיות מברזל", ארגון התנדבות של נשים חרדיות, שאימצו את נשות משרתי המילואים.

הזמר ישי ריבו הופיע בפני הנשים והקדיש את השיר "אשת חיל" לנשות משרתי המילואים ולמתנדבות במיזם.

"ברגע ששמעתי על המיזם המדהים הזה אמרתי אנחנו חייבים לבוא ולקחת חלק. יהי רצון שזה ילך ויגדל יותר ויותר אנשים ונשים יתחברו אחד לשני, אחת לשנייה. בדרך הזו אנחנו במסלול הנכון לניצחון בעזרת ה'", אמר ריבו.

במהלך האירוע הפתיע רב סרן (במיל.) אבישי כהן את אשתו אוריה ברוכי כהן במסר מצולם מהמילואים, לאחר שבועות ארוכים שלא נפגשו.

אוריה, התרגשה עד דמעות מההפתעה ואמרה: "חודשיים שאנחנו חיים במציאות בלתי אפשרית, עוברים לחימה עקובה מדם שגובה מחירים. בתוך הקושי והכאב יש גם נקודות של אור. תמר, המתנדבת שהגיעה אלינו מגיעה ממשפחה חרדית, ליטאית, ירושלמית. אבל המחסומים נשברו כאילו לא היו קיימים. ואולי - הם באמת לא קיימים וזה רק בדימיון שלנו. היא אחת מתוך אלפי אחיות, אחיותינו החרדיות עם לב של זהב. אחיות מברזל".

חנה אירם מייסדת ומנהלת המיזם סיכמה: "האסון שהתרחש בשמחת תורה פגע בכולנו, בכל עם ישראל. היה לי ברור שהנשים החרדיות ירצו לקחת חלק בשיקום וריפוי העורף הישראלי ויומיים לפרוץ המתקפה התכנסנו כמה נשים בחנות פאות בירושלים ופתחנו חמ"ל סיוע. התחלנו בסיוע מפונים ומהר מאוד הסטנו את הפעילות לתמיכה בנשות מילואים. 300 אלף איש מגויסים למלחמה הזו, ויש לנו מחויבות ערכית ומוסרית לתמוך בהם".

במסגרת המיזם, שנתמך על ידי "אחים לעורף", כ-2,000 נשים חרדיות מתנדבות קיימו למעלה מ-1,000 מפגשים עם נשות משרתי המילואים ברחבי הארץ וסייעו להן בכל הנדרש.