מנכ"ל העמותה ברוך ליברמן
מנכ"ל העמותה ברוך ליברמןצילום: באדיבות חברים לרפואה

ברוך ליברמן, מנכ"ל עמותת 'חברים לרפואה' מסביר בשיחה עם ערוץ 7 על הפעילות המבורכת של העמותה, המסייעת לחולים להשיג תרופות חשובות ומצילות חיים, וקורא לצלב האדום להיענות לבקשתו להזרים תרופות לשבויים שבעזה.

"אנחנו כארגון המוביל בישראל בתחום הנגשת תרופות לנזקקים כבר 20 שנה. 24 שעות מהרגע שפרצה המלחמה מצאנו את עצמנו בחזית של חוסרים בציוד ותרופות. זה התחיל בחיילי מילואים שהגיעו לחזית וחוו חוסרים, והמשיך מיד במפונים שהתפזרו לכל הארץ והלכו בלי תרופות בסיסיות ובלי כלום".

"תוך 48 שעות הקמנו מרכז לוגיסטי שדרכו חילקנו תרופות לכל הארץ, למעלה מחמש טון ציוד, מיליון וחצי פריטי רפואה ויותר מעשרת אלפים פניות שענינו אליהם. עבדנו מסביב לשעון בעצם כדי לענות על הצורך הזה. במקביל התברר לנו שיש לנו שני מתנדבים חטופים בעזה ועוד שלושה מתנדבים שנהרגו תוך כדי השבעה באוקטובר".

ליברמן תיאר את פעילות העמותה ואמר: "הארגון עצמו קיים 20 שנה, והמטרה הכללית שלו היא להציל חיים. ממש ככה. אנחנו מאמינים שלכל אדם צריך שיהיה לו התרופות שלו. אנחנו פועלים בשני מישורים לשם כך: תרופות יד שנייה מאנשים שכבר אינם צריכים את התרופות ותרופות חדשות".

"אנחנו מקבלים למעלה מחמשת אלפים תרופות ביום, שממיינים אותם ע"י רוקחים מתנדבים ואנחנו מחלקים אותם לכל דורש. הציוד הרפואי שאנחנו דורשים הוא באמת מכל הקשת, מתרופות למחלות כרוניות ועד לתחבושות ומשחות לצלקות וצרכים שהגיעו לחיילים שלנו בחזית".

בעניין הסיוע בתרופות לחולים השבויים בידי חמאס, אמר ליברמן: "אנחנו פנינו לצלב האדום בבקשה לאפשר לחולים לפחות לקבל את התרופות שלהם. יש לנו את התרופות הללו. חלק מהחולים סובלים ממחלות כרוניות, וראינו מה קרה לחטופה שחזרה והתאשפזה כי לא קיבלה את התרופות שלהם. הצלב האדום אפילו לא ענה. זה כאילו אנחנו אוויר. הלוואי שהיינו מבינים למה לא מגיעה לנו אפילו תגובה".

לסיום קרא "אנחנו קוראים שציבור, אם יש לכם תרופות שאינן בשימוש, אנא העבירו אלינו. בנוסף, אנו פונים לחולים שלא מסוגלים לרכוש תרופות, אנחנו נמצאים פה בדיוק בשביל זה. מתחילת המלחמה רכשנו תרופות בסך של יותר מ-3.5 מיליון ש"ח תרופות ונשמח מאוד לסיוע של כלל הציבור בתרומה לדבר הזה, ושביחד ננצח".