חבר הכנסת עמית הלוי, חבר ועדת החוץ והביטחון מהליכוד אומר בריאיון לערוץ 7 כי עד כה ישראל נוקטת בניסיון להגיע לניצחון טקטי ולא אסטרטגי.

"יש לנו גבורה עילאית של לוחמינו בכל יחידות השדה. התוכנית שלנו חייבת להשתנות כי אנחנו חייבים ניצחון אסטרטגי - לא ניצחון טקטי. כשהורסים כמה בניינים, כשעושים לוחמה בשטח בנוי בשכונות הצפופות זה לא ניצחון לצה"ל, זה ניצחון לחמאס", טוען הלוי.

לדעתו, "ניצחון אסטרטגי אומר שיש לשנות את יעדי המלחמה ולהצהיר שהיעד הוא שליטה בכל המרחב. בסוף המלחמה לא ישלוט בעזה אף אחד אחר. זה דימיון לחשוב שיבואו כוחות מהאמירויות ויעשו כאן סדר. ישראל צריכה בסוף המבצע הזה לתפוס את ציר פילדלפי ולומר שהיא שולטת בכל הרצועה".

"בנוסף עלינו להפסיק להיות ג'נטלמנים עם השיח. הצעת החוק שאני הגשתי בשבוע הראשון לעשיית הדין במחבלי החמאס ועוזריהם, בדיוק כפי שישראל קיבלה את החוק לגבי אייכמן והנאצים, זה היה צריך לעבור בכנסת כבר. אם אנחנו לא צועקים 'נאצים', אנחנו מקבלים תוצאה באו"ם כמו שקיבלנו השבוע, וכמו שקיבלנו בשבוע שעבר במועצת הביטחון. אנחנו צריכים להסביר לעולם שלא מדובר בארגון טרור אלא בכזה שקורא לרצח עם".

גם הכנסת הדלק לעזה לצרכים הומניטריים נראית לח"כ הלוי צעד מוטעה. "לא רק שלא להכניס דלק - אלא צריך לפוצץ את מצבורי הדלק הקיימים. הדלק הוא מצבור החמצן למנהרות. אנשים שיוצאים, גם כשאתה מרחיב בניין והבניין נחרב, הם יוצאים מתוך הפיר בין הריסות הבניין. כי יש עיר תחתית שלימה חיה ונושמת בעזה. במחילה, אף אחד בחמאס לא מתרגש מהסרטונים של דניאל הגרי. כשהוא בוחן יכולות, הוא בוחן נתונים, לא סרטונים ולא יח"צ. אנחנו צריכים להתחיל לעבור לדבר במונחים אסטרטגיים".

"כל אחד שיקבל שק מלח ושק סוכר רק אם יביא ראש של חמאסניק. צריך להוביל את הפרוייקט של ההגירה מרצון. אני חושב שראש הממשלה הוא מהבודדים שיש לו מנופים אסטרטגיים בארה"ב ועליו להפעיל אותם לעודד מצב בו כל מדינה תיקח 5,000 משפחות ואנחנו נפתור את עיקר הבעיה האזרחית", מוסיף הלוי.

הוא מתייחס לסרטון בו תועד חייל מיחידת יהל"ם שנלחם מול מחבלים לבד. "הסרטון הזה עורר אצלי מחשבות. אני לא חושב שצריכים לנהל מלחמה מפיר לפיר. זה לא מוביל אותנו להכרעה אסטרטגית. החשיבה שהמטכ"ל מציע היום לא מביאה תוצאות נכונות".

"היעד צריך להשתנות. הממשלה צריכה להגדיר מחדש את יעדי המלחמה. כרגע זה מרגיש כמו סבב גדול ולא כמו מלחמה. אנחנו צריכים לסיים את המלחמה כשהשטח בשליטתנו. צריכה להיות נכבה ולא שעוברים מצפון לדרום ואחר כך בונים. נכבה זה שאנחנו נשלוט באדמה שהיא חלק מארץ ישראל", דברי ח"כ הלוי.