נמחקו כתובות הנאצה במתחם קבר יהושע בן נוןרועי חדי

צה"ל ומועצה אזורית שומרון שיפצו הלילה (חמישי) את קבר יהושע בן נון בכפר כיפל חארת' בשומרון.

מתחם הקבר נצבע מחדש ונמחקו כל כתובות הנאצה שריססו ערבים וכללו עידוד לחמאס ולטבח שביצעו מחבליו בעוטף עזה.

לשם השיפוץ נכנסו למתחם נכנסו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, צוות מתנדבים ויחידת מילואים מגדוד 9221 מחטיבת אפרים.

את הכתובת "מוות ליהודים" צבעו בלבן דגן ומפקד גדוד המילואים סגן אלוף שמוליק פרידמן.

"אנחנו האור והם החושך, האור תמיד ינצח את החושך! אנחנו נמצאים בקבר יהושע בן נון - הרמטכ"ל היהודי הראשון, מנחיל הארץ. פה זה השורשים שלנו של האחיזה בארץ ישראל, פה זה השורשים שעליהם הוקמה מדינת ישראל, ובימים אלו שאנו נלחמים באוייב ברברי ואכזרי, שטובח בנשים ובילדים, אין פלא שאותו אויב שעושה את זה ביד אחת, ביד השניה מנסה לפגוע ולהשמיד את האתרים הקדושים שלנו, כי זה השורשים שלנו", אמר דגן.

הוא הוסיף "אני מבקש להודות בשם ההתיישבות בשומרון ובשם כל עם ישראל למג"ד וללוחמי גדוד 9221 מחטיבת אפרים. אנחנו פה מתחזקים יחד עם חיילי צה"ל, עם ישראל כולו בכל מקום - בצפון, בעוטף עזה, בדרום ובירושלים יחד עם חיילי צה"ל האהובים והיקרים, אנחנו אגרוף ברזל אחד ואנחנו ננצח את האויב הברברי. אנחנו פה מתקנים, כמעשה בעלים, מתקנים את המעשה טרור של הדאעש הזה הפגיעה בקברו של יהושע בן נון ואומרים מכאן - עם ישראל חי, עם ישראל ינצח".

דגן הודה למח"ט אפרים אל"מ נתנאל שמעקה, למג"ד 9221 סא"ל (מיל) שמוליק פרידמן, לקצין ההגמ"ר אפרים רס"ן ישראל רוזנפלד, למתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון וללוחמי המילואים של גדוד 9221.