ולדימיר בליאק
ולדימיר בליאקצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השבוע במהלך דיון בוועדת הכנסת האשים מרכז וועדת הכספים באופוזיציה ח"כ ולדימיר בליאק את הקולגה שלו ח"כ שמחה רוטמן באירועי השבת השחורה. בתגובה שיגר שי גליק מנכ"ל בצלמו קובלנה לוועדת האתיקה של הכנסת.

גליק כתב: "מדינת ישראל נמצאת במאבק על חייה. אירועי השבת השחורה יהדהדו לאלפי שנים כיום בין הקשים ביותר שחווה העם היהודי בתולדותיו. רצח אונס, שריפת קהילות, טבח התעללות ועוד. מדינת ישראל כולנו מאוחדת במאבקה כעת נגד הטרור. חרף זאת בחר ח"כ ולדימיר בלאק להאשים דווקא קולגה שלו באירועים הקשים האלה".

עוד הוסיף: "במהלך דיון בוועדות הכנסת אמר ח"כ וולדימיר בלאק "רוטמן הוא אחד האנשים שהביאו עלינו את אסון השבת השחורה". מדובר בהתבטאות חמורה ביותר שפוגעת באופן קשה ביותר בחברי הכנסת ובמעמד הכנסת ובעם ישראל כולו בשעה הקשה ביותר שלו. גם אחרי שיו"ר הוועדה ח"כ אופיר כץ ביקש ממנו שוב ושוב לחזור בו מדבריו הקשים הוא סרב.

מנכ"ל בצלמו אף הסביר כי: "ייאמר לשבחו של ח"כ ולדימיר בלאק שהוא מגיע בקביעות לוועדות הכנסת ונלחם על עמדתו האידאולוגית. דווקא בגלל זה דבריו מקבלים משנה תוקף של חומרה . אני קורא לוועדה לאור החלטתה לגבי התבטאויות חברי כנסת בעת מלחמה ולאור דבריו הקשים והצורך החשוב באחדות לדרוש ממנו התנצלות ברורה ופומבית ולנזוף בו בחומרה".

גליק סיים וטען: "האשמת ח"כ את רעהו באירועי השבת השחורה הינה מתנה לחמאס. חמאס ורק חמאס אשם באירועים. כמובן שיש צורך לחקור מחדלים שונים וכו אבל בכל מקרה מר רוטמן לא היה אחראי לביטחון העוטף ובכלל. אז וודאי שלא הוא האשם במחדלים".