גדעון לוי
גדעון לויצילום: שלו שלום/TPS

חברת הכנסת טלי גוטליב (הליכוד) קראה לעצור את עיתונאי "הארץ" גדעון לוי לאחר שתקף את ישראל בפורום TRT World 2023 באיסטנבול שבטורקיה.

לוי ביקר את התקשורת הישראלית שלא מפרסמת תיעודים מההרס בעזה. "זו החובה של כל אחד בעולם לראות כיום ילדים פצועים, לראות די רחוב, לראות גופות חסרות חיים, לראות בתי חולים. כולם צריכים לראות את זה".

לוי הוסיף: "אני לא יכול להגיד את אותו הדבר לגבי התקשורת הישראלית, שהסתירה באופן שיטתי, מכוון ומרצון את המתרחש מהצופים והקוראים הישראלים. הישראלים לא רואים כלום כי הם לא רוצים לראות".

בנוסף הוא קרא למעצמות הבינלאומיות להיכנס לרצועת עזה במטרה להוביל להפסקת אש. "חייבת להיות הפסקת אש במלחמה הנוכחית בהקדם האפשרי, וכמה מעצמות בינלאומיות צריכות להיכנס לעזה כדי שזה יקרה".

הוא סיים את דבריו: "אני ממשיך להסתכל בתמונות ואני מרגיש שמעולם לא התביישתי כל כך להיות ישראלי. בקהל הגיבו לדבריו: "פרי פלסטיין".

ח"כ גוטליב תקפה: "גדעון לוי עיתונאי עלק, בעיתון הארץ, (או בעיתון שכינויו השמדת הארץ) הכריז בטורקיה בנוכחות ארדואן כי הוא מתבייש להיות ישראלי. לא רק שזו תעמולה תבוסנית בעת לחימה, לא רק שזה פוגע קשות בחיילי צה"ל, זה עולה כדי סיוע לאויב בעת מלחמה. מי צריך אויבים כשיש גדעון לוי. למה הוא לא במעצר??"