צביקה ברוט
צביקה ברוטצילום: עיריית בת-ים

ראש עיריית בת ים צביקה ברוט הסביר הערב (חמישי) מדוע החליט לבטל את קמפיין הבחירות שלו.

"אנו עוברים ימים לא פשוטים לעם ישראל", כתב ברוט והוסיף: "מצד אחד, אסור שהמלחמה תפגע בהליך הדמוקרטי, וחייבים לשמור על שגרה גם בזמן חירום. מצד שני, איך אפשר בכלל לחשוב על קמפיינים פוליטיים בשעה קשה כזו? רק השבוע ליווינו למנוחות את יקירנו, תושב העיר רס"ן רומן ברונשטיין, שנפל בעזה".

"לפיכך הודעתי לצוות הקמפיין שלנו שאנחנו לא נחזור לנהל מסע בחירות", עדכן הערב ברוט את התושבים. "כלומר אנחנו נתמודד בבחירות כרגיל כדי להמשיך ביחד את העשייה בעיר - אבל אני לא מתכוון לנהל מסע בחירות בזמן שאני צריך להמשיך להוביל את ניהול מצב המלחמה בעיר".

את העשיה במלחמה הוא פירט: "בזמן שאני צריך להוביל מדי יום הערכות מצב עם הצבא והמשטרה מסביב לשעון, עד השעות הקטנות של הלילה, כדי לוודא שהעיר שלנו תהיה עם מקסימום ביטחון, ומינימום סכנה. בזמן שיש ויהיו עוד אזעקות, והתרעות, ואין ספור אתגרים לתקופה הקרובה שאנחנו עובדים קשה כדי לשמור על בת-ים מפניהם".

"זה לא זמן לפוליטיקה. זה זמן למנהיגות, ולעשייה", אמר ברוט וקרא למתמודדים הנוספים לעשות כמוהו: "אני קורא לראשי הרשימות האחרות לנהוג באופן דומה. כבר הוצאנו מספיק כסף לפני המלחמה. התושבים כבר מכירים היטב את היתרונות שלנו, וגם את החסרונות. של כולנו. הם יודעים למי הם מתחברים יותר כדי ללכת יחד איתו קדימה, ולמי לא".

"הדבר האחרון שהציבור צריך כעת זה מועמדים שיבזבזו בזמן מלחמה עוד מערך יקר ומיותר של שלטי חוצות, פלאיירים, ופרסומות בעיתונים. מדובר במיליוני שקלים של כסף ציבורי רב מתקציב מימון הבחירות, שהיה עדיף שיעבור בתקופה הזו לטובת הלוחמים שלנו, או שיקום יישובי העוטף", כתב.

לכן, הודיע, "מטה הבחירות שלנו יפעל בצורה מינימלית. בעיקר מאחורי הקלעים. הם יעבדו במוקד טלפוני, יכינו לוגיסטיקה ליום הבחירות, אבל נבטל את כל הכנסים החגיגיים, ללא חוגי הבית, ובלי מודעות יקרות בעיתונים ובחוצות".

לסיום ציין ברוט: "אני יודע שלהחלטה שלי יכול להיות מחיר פוליטי, אבל זה לא מעניין אותי כעת. אני נחוש להשקיע את כל הזמן שלי כרגע במחשבה על המחר של בת-ים, ובניהול שגרת המלחמה בעיר יחד עם שותפיי והצוות המקצועי בעירייה".