תיעוד הפעילותדובר צה"ל

כוחות צוות הקרב החטיבתי 188, בשיתוף פעולה של כוחות שיריון, הנדסה, חי"ר וחיל האוויר השלימו את ההשתלטות על מפקדת גדוד שג'עייה של חמאס.

במהלך הפעילות הלוחמים חיסלו מחבלים והשמידו פיר מנהרה ובו מחבל שניסה להשליך מטען על כוחותינו. המתחם הושמד על ידי כלי טיס של חיל האוויר, טנקים וכוחות הנדסה.

כמו כן, לוחמי גדוד האיסוף 414 ביצעו שימוש ראשון ברחפן מסוג "מעוז", במסגרתו חשפו ותקפו חוליית מחבלים במרחב.

ביממה האחרונה צוותי הקרב של עוצבת הקומנדו וחטיבה 7 פשטו על תשתיות טרור בלב העיר חאן יונס, חיסלו מחבלים רבים ואיתרו פירי מנהרות של ארגון הטרור חמאס.

במהלך הפשיטות השמידו הכוחות מחסן אמצעי לחימה באמצעות "עוקץ פלדה". בנוסף, איתרו הלוחמים פיר מנהרה ובתוכו אופנועים ששימשו את מחבלי החמאס במתקפה הרצחנית ב-7 באוקטובר.

בנוסף, מטוס קרב של חיל האוויר תקף בניין ששימש כמקום מסתור למחבלים וכלי טיס חיסל שלושה מחבלים שניסו לפגוע בכוחותינו.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

הבוקר הותר לפרסום כי סמל עוז שמואל ארדי (19) מקיבוץ חצור נהרג בקרב בדרום רצועת עזה. הלווייתו של ארדי, לוחם בגדוד ההנדסה 603 בעוצבת סער מגולן (7), תיערך בשעה 12:30 בבית העלמין בקיבוץ חצור.

ארבעה לוחמים נפצעו באורח קשה: קצין בגדוד 51; קצין מילואים בגדוד 7029; ושני לוחמי מילואים מגדודים 710 ו-2855.

צה"ל חילץ את גופתו של החטוף אליה טולדנו (28) מרצועת עזה והיא הועברה לישראל. כך התיר הבוקר (שישי) לפרסום דובר צה"ל.

טולדנו, שהחזיק גם באזרחות צרפתית, נחטף ב-7 באוקטובר מהמסיבה ברעים על ידי מחבלי חמאס. מאז ועד אתמול, בני משפחתו וחבריו לא ידעו מה עלה בגורלו ואם הוא נמצא בין החיים. צה"ל מסר כי הגופה חולצה בפעילות של לוחמים מחטיבה 551 ומיחידה 504 באגף המודיעין, בפיקוד אוגדה 162.

לאחר הליך זיהוי שביצעו גורמי רפואה ורבנות צבאיים, יחד עם המכון לרפואה משפטית ומשטרת ישראל, הודיעו אתמול למשפחת טולדנו נציגי צה"ל, המשטרה ומטה החטופים והנעדרים של משרד ראש הממשלה כי גופתו חולצה והוחזרה לישראל.

מדובר צה"ל נמסר: "אנו משתתפים בצער המשפחה. המשימה הלאומית שעומדת לנגד עינינו היא איתור הנעדרים והשבת כל החטופים הביתה. אנו פועלים יחד עם גופי הביטחון, בכל האמצעים המודיעיניים והמבצעיים כדי להשיב את כל החטופות והחטופים הביתה".