מאור שוויצר ודניאל ליטמן. מתוך הסרט קרב אוויר
מאור שוויצר ודניאל ליטמן. מתוך הסרט קרב אווירצילום: דויד סיקורי

פסטיבל קולנוע שומרון הרביעי יוצא לדרך לאחר שנדחה בשל הלחימה והוא יתקיים במתכונת מיוחדת בשל המצב.

הפסטיבל יקיים מחוות ואירועים מיוחדים לנשות המגויסים, חיילי המילואים המשרתים באיזור ולמפונים מהדרום ומהצפון שמתגוררים כעת בשומרון.

הפסטיבל יפעל השנה לראשונה במתכונת בינלאומית מלאה, יקרין למעלה מ-88 סרטים, מתוכם 33 ארוכים עלילתיים ותיעודיים ו- 55 סרטים קצרים, עלילתיים, תיעודיים, אנימציה וקולנוע נסיוני, מהארץ ומ-27 מדינות ברחבי העולם ב 5 ימי פסטיבל, מה 24.12 ועד ה 28.12.

כחלק מהמאמץ המלחמתי רבים מהסרטים יוקרנו במתכונת של פסטיבל נודד, וסרטים יוקרנו ברחבי ישובי השומרון.

באירוע המרכזי יוקרן בהקרנת טרום בכורה עולמית הסרט "קרב אוויר" של קרן קולנוע שומרון, שהושקעו בו למעלה מ 5 מלש"ח והוא מציג לראשונה בסרט עלילתי מלא את מבצע מוקד שהביא לניצחון במלחמת ששת הימים בהשתתפות מיטב הכוכבים בישראל. הסרט הוא של יוצר הקולנוע רועי הורנשטיין מהישוב ריחן שבצפון השומרון והוא הופק ע"י טופיה תקשורת ויונייטד קינג.

הפסטיבל מתקיים ע"י מרכז קהילתי שומרון בתמיכתה של מועצה אזורית שומרון.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "הפסטיבל מתקיים השנה בצורה מיוחדת ומחזקת בזמן מלחמה, כדי לחזק את הרוח. וכחלק מהמאמץ המלחמתי לשמור על החוסן הלאומי, להרים את הראש, ולקיים אירועים מיוחדים שמרימים את הראש ומקרינים תקווה. אני מקווה שנצליח להוסיף אור בתוך החושך".

מנכ"לית הפסטיבל אסתר סילם אלוש: "מטרת הפסטיבל היא ליצור מקום של מפלט וחיבוק לעורף, לעצור לרגע את המתח הרב בו כולנו שרויים ולקבל השראה ותקווה מסרטי קולנוע מהארץ ומהעולם. הסרטים נבחרו בקפידה לאחר מאמץ של הצוות האמנותי לאתר את הסרטים הטובים בעולם שרבים מהם בסימן משבר לתקומה, בכדי להזכיר לכולנו, שתמיד הכי חשוך לפני עלות השחר".

הפסטיבל מתקיים בחסות ובסיוע: יונייטד קינג, רייסדור הפקות, קבוצת בשבע, חלפ שומרון, "מצב הרוח", הרי זהב, אולפני אתרוג, ויקב הר ברכה. על הייעוץ והניהול האמנותי של הפסטיבל יוצרי הקולנוע אלעד מוקדס ויועד בן יוסף.