פולין
פוליןצילום: איסטוק

לאחר התקרית בה כיבה בעזרת מטף חבר הפרלמנט הפולני גז'גוז' בראון את החנוכיה שהוצבה בפרלמנט בוורשה, שוב מעשה ונדליזם כלפי חנוכיה פומבית בפולין.

חמישה אלמונים רעולי פנים הגיעו אל החנוכיה שהוצבה במרכז העיר ורוצלב במערב פולין, סביב השעה 21:00. תחילה הם שלפו את דגל ישראל שהוצב ליד החנוכיה והעלו אותו באש. לאחר מכן טיפסו שניים מרעולי הפנים על החנוכיה והפילו אותה אל המדרכה.

מיד לאחר מכן הם נמלטו. האתר "גזטה ורוצלבסקה" מצטט עד ראייה לתקרית בשם כריסטיאן, שסיפר על החבלה בחנוכיה וכיצד הוא ועובר אורח נוסף הרימו את חלקי החנוכיה וחיברו אותה מחדש. "צעדתי ברחוב אולבסקה לכיוון קניון 'גלריה דומיניקנסקה' במרכז העיר. ראיתי קבוצה של רעולי פנים. הם רצו אל החנוכיה והפילו אותה. מנורות זכוכית נשברו. יחד עם עובר אורח נוסף וחייל שהלך לידינו, הרמנו את החנוכיה. למרות שהיא היתה שבורה, הצלחנו להרכיב אותה מחדש איכשהו. הודעתי למשמר העירוני והמשטרה", סיפר כריסטיאן לאתר "גזטה ורוצלבסקה".

שגריר ישראל בפולין, ד"ר יעקב ליבנה. קרא בציוץ בחשבון ה-X שלו לרשויות החוק הפולניות לתפוס ולהעניש את מבצעי המעשה. "אקט אנטישמי נוסף בחנוכה בפולין. רעולי פנים הרסו הלילה את החנוכיה בעיר ורוצלב והציתו את דגל ישראל. יש לתפוס ולהעניש את הפושעים לאלתר", כתב ליבנה.