חתימת הסמנריון
חתימת הסמנריוןרועי פייל ותנועת הריבונות

בהשתתפות עשרות בני נוער, חברי תנועת נוער ריבונות מכל רחבי הארץ, ותחת הכותרת 'זורעים ריבונות בעזה' קיימה תנועת הריבונות את סמינריון חנוכה תשפ"ד במוזיאון גוש קטיף שבירושלים.

במרכז הסמינריון שמעו המשתתפים את צביקה מור, שבנו איתן חטוף בידי החמאס ברצועת עזה, חבר הכנסת עמית הלוי וחבר הכנסת לשעבר אשר פנטהון.

צביקה מור סיפר את סיפור חטיפת בנו ואת הרקע להקמת פורום תקוה המבקש להתריע ולהזהיר ממהלכים מדיניים המובלים מדאגה לפרט ולא לערכי האחריות הלאומית הכוללת.

שיחתו של צביקה מור:

חבר הכנסת הלוי התמקד בדבריו במשמעות הזהות והריבונות בחייה של אומה.

שיחתו של ח"כ עמית הלוי:

חבר הכנסת לשעבר פנטהון הדגיש את חשיבות האמירה המדינית הנחרצת של ישראל אודות ריבונותה ביהודה ושומרון ככזו שבכוחה לשנות את ראיית הזירה הבינלאומית את הקשר בין עם ישראל לארצו.

שיחתו של ח"כ אשר פנטהון:

המקום שנבחר לקיומו של הסמינריון, מוזיאון גוש קטיף, מקבל משמעות מיוחדת בימים אלה של שיבת צבא ההגנה לישראל לרצועת עזה והפנמה של מעגלים הולכים ומתרחבים בעם ישראל את ההשלכות הטראגיות של נטישת חבל ארץ זה. על סיפור גוש קטיף שמעו בני הנוער מפי שלמה וסרטל, ממגורשי גוש קטיף ומנהל המוזיאון.

במסגרת הסמינריון הכינו בני הנוער משתתפי הסמינריון חבילות שי ייחודיות לחיילי צה"ל הלוחמים ברצועת עזה. בחבילות נכללו, לבד מדברי מתיקה גם זרעים של פרחי ארץ ישראל אותם יתבקשו החיילים מקבלי החבילות לזרוע באדמת הרצועה ולהציב לצידם דגל ישראל קטן שגם הוא נכלל במארז.

לבד מכך יקבל כל חייל בחבילה דגל ישראל, וזאת בהתאם לבקשות שהגיעו לתנועת הריבונות מכוחות צה"ל שבשטח לדגלי ישראל נוספים המחזקים ומרוממים את רוחם של הלוחמים בשעה היסטורית זו. הדגלים נרכשו בעזרת תרומתם האדיבה של תומכי תנועת הריבונות שנחלצו בקריאה קצרה למשימה, תרמו והיו שותפים מלאים למבצע. חבילות ראשונות כבר הגיעו והתחילה הזריעה בחבל עזה:

הסמינריון נחתם במעמד הדלקת נרות חנוכה בחנוכיית הפצמ"רים המפורסמת שנבנתה מפצצות מרגמה ששוגרו על ידי מחבלים לעבר יישובי גוש קטיף.

כסמינריונים קודמים גם סמינריון זה נועד להכשרת דור המנהיגות הבא של ישראל, מתוך היכרות מעמיקה עם אתגריה המדיניים וההיסטוריים של מדינת ישראל, מתוך מודעות עמוקה לחשיבות מהלך הריבונות ושלילה מכל וכל של רעיונות מסוכנים המקודמים על ידי גורמים זרים ותכליתם קריעתה של הארץ והקמת מדינת אויב בליבה.

עשרות בני נוער

רועי פייל ותנועת הריבונות

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מסכמות בסיפוק רב את האירוע ומצינות את מעורבותם של בני הנוער שהקדישו יום שלם למען העצמה ערכית ואידיאולוגית ולמען עתיד העם בישראל.

את האירוע כולו מסכמת הוד פישרמן, יו"ר נוער הריבונות, ומדגישה את הלימוד וההעמקה של המשתתפים ב"שליחותנו כבני נוער דווקא בעת הזאת, והתמלאנו יחד כוחות לעשייה הקרבה למען הריבונות ולמען השיבה לעזה".