פרויקט 252
פרויקט 252צילום: שאטרסטוק

מלחמה בעזה ממשיכה. ותכלס? גם המלחמה האישית של כל אחד מאיתנו. המלחמה על השפיות, המלחמה על הקמת הבית. המלחמה על העתיד.

השבוע מישהי מפרויקט 252 כתבה על איזו נקודה כואבת שהיא עוברת בדייטים. היא כבר לא ילדה קטנה. עברה לא מזמן את גיל 30, אבל עדיין מצליחה לשמור על עצמה רק בשביל האחד שיגיע.

היא שומרת נגיעה.

כן, היא מעולם לא נגעה בבחור. פשוט שומרת את הנגיעה - לבעלה שיבוא בקרוב בעז"ה. אבל מסתבר שבמקום לראות את זה כנקודת זכות, בבירורים עליה זה כבר הפך להיות חיסרון.

"הא, היא שומרת נגיעה?! אוףף"

כאילו, גברים מצד אחד רוצים בחורה תורנית, מצד שני - הם לא מוכנים לקבל את זה שהיא עדיין שומרת. הרי איך הם באמת 'יכירו' בלי לגעת? איך אפשר להתחתן עם מישהו שרק אחרי החופה נחוש אחד את השנייה?

וזו טעות כל כך גדולה, שהשם יעזור. עזבו רגע את ההלכה. בואו נדבר שנייה תכלס, מה מועילה שמירת נגיעה?

גילה מונסון, כתבה בספרון הפופולרי שלה 'מגע הקסם',
את המקרה הבא:

"תארי לך שאת מלצרית במסעדה פופולארית. משכורתך נמוכה, ולכן את ממש תלויה ב"טיפים", שיהוו את עיקר הכנסתך. את מאוד משתדלת להגיע בזמן לעבודה, להיות יעילה ואדיבה ללקוחות, אבל את עדיין לא מרוצה ממה שאת מרוויחה.

ערב אחד אחרי העבודה, מישהו מציע לך בשקט דרך להגדיל את הכנסתך. את מחליטה לנסות. למחרת, את עושה שינוי פעוט בשירות שאת נותנת: כשאת מגישה ללקוחה את החשבון, את לא רק מחייכת ואומרת "אני מקווה שנהנית מהארוחה", אלא את גם נוגעת קלות בכתפה. בסוף המשמרת, את שמחה לגלות שהטיפים שלך גדלו בשלושים אחוזים לפחות..."

ניתן להגדיר את הנגיעה כ"דבק המגע" של היחסים בין בני אדם. קח שני משטחים נקיים ודבק המגע מיד יצמיד אותם זה לזה. כך בדיוק פועל המגע בין בני אדם. קח שניים שאין להם התנגדות להתקרב יותר זה לזה, והמגע ביניהם יעשה את העבודה: פתאום הם ירגישו קרובים יותר, יש לנהוג בזהירות בחומר בעל עוצמה כזו, דבק מגע מסוגל לחבר שני שברי צלחת, או שתיים מאצבעותיך.

מבינים מה זה נגיעה? זה שוחד. דווקא כשבאים להכיר מישהו לעומק, כזה שאולי נכרוך את גורלנו אחד לשני לעשרות שנים - דווקא פה, אסור ליפול למקום של הנגיעה.

נגיעה מבלבלת אותנו. לפני הנגיעה - יכולנו לנתח מה באמת אנחנו מרגישים כלפי הצד השני. ברגע שמכניסים נגיעה לעסק? זהו, זיהמנו את החקירה. כבר לעולם לא נוכל לשפוט את הקשר בצורה מזוקקת.

לכן, הצעתי שלי (וכך גם אני עשיתי) - זה להימנע לגמרי מנגיעה פיזית, עד החתונה. וכמובן - לראות בבחור או בחורה ששומרים נגיעה, יתרון ענקי - ולא חיסרון.

אדם ששומר נגיעה הוא גם אדם שיודע לדחות סיפוקים, בעל שליטה עצמית, חוסן מנטלי ובכלל זה אומר עליו הרבה. תוכנות שהייתם ממש רוצים בבן הזוג שלכם.

אז חברים וחברות - שמירת נגיעה, זה ה-דבר בעולם הזוגיות. אל תתפתו. שמרו את הכוח העוצמתי הזה לבן הזוג האחד שלכם.

מרגישים שאתם באמת רוצים להתחתן? אז כנראה שפרויקט 252 יכול להתאים לכם! לפרטים על הפרויקט לחצו כאן >>