אווה זייצ'קובסקה-הרניק
אווה זייצ'קובסקה-הרניקצילום: דוברות

לאחר שחבר מפלגתה כיבה את החנוכיה שהוצבה בפרלמנט הפולני בעזרת מטף, דוברת מפלגת הימין הקיצוני בפולין "הקונפדרציה" טוענת כי "ישראל מבצעת רצח עם בעזה".

בראיון שהעניקה ביום ראשון לתחנת הטלוויזיה TVP Info אמרה דוברת "הקונפדרציה", אווה זייצ'קובסקה-הרניק, כי "פולין לא צריכה לתמוך בחגיגות יהודיות כאשר הצבא הישראלי מבצע רצח עם נגד אזרחים פלסטינים".

היא גם התייחסה לתקרית כיבוי החנוכיה על ידי חבר מפלגתה ג'זגוז' בראון שהשתמש במטף על מנת לכבות את החנוכיה שהוצבה ביום שלישי האחרון בפרלמנט הפולני, וטענה כי "אפשר היה להשתמש באמצעי אחר לכבות את החנוכיה", לדבריה.

"אסור היה לכבות את אורות החנוכה עם המטף בפרלמנט. ניתן היה לכבות אותם בכל דרך אפשרית אחרת, לאו דווקא עם המטף ולגרום לסכנה", אמרה זייצ'קובסקה-הרניק.

דוברת מפלגת הימין הקיצוני גם העבירה ביקורת על היו"ר החדש של הפרלמנט בוורשה, שמעון חולובניה, שאיפשר לקיים את טקס הדלקת החנוכיה בפרלמנט למרות שבעבר הביע תמיכה בהפרדת המדינה והכנסייה הקתולית.

"כעת הוא מסכים לקיים את טקס חנוכה בפרלמנט הפולני. ושוב יש את הצביעות של השמאל, שפתאום מתגייס בצורה חזקה לטובת הגנה על חנוכה בפרלמנט הפולני", אמרה זייצ'קובסקה-הרניק. על הקריאות לסלק את בראון מהמפלגה, וכן להדיח את יו"ר המפלגה קשישטוף בוסאק, אמרה זייצ'קובסקה-הרניק כי "אף אחד מבחוץ לא הולך להכתיב איך תיראה 'הקונפדרציה' כי כרגע סוחטים אותנו".