ניידת משטרה
ניידת משטרהאייסטוק

פרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בחדרה כתב אישום נגד נועם דיין, תושב זכרון יעקב כבן 34, בגין הסתה לטרור, הסתה לאלימות ופרסום הסתה לגזענות.

כתב האישום אושר ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה ובמקביל התבקש בית המשפט לאשר את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מור בן אבו מפרקליטות מחוז חיפה, דיין החזיק חשבון בטלגרם שב"אודותיו" כתב: "הגיע הזמן לשחוט ילדים עזתים בעריסה".

כמו כן הוא היה היה חבר בקבוצות טלגרם מרובות משתתפים, בהן פרסם עשרות פרסומים ובהם קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור, וכן דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו וכן פרסומים המסיתים לגזענות.

כך למשל, באוקטובר כתב: "אני אישית אהנה לפוצץ גולגלות של תינוקות ערבים", "צריך להקים מחנות השמדה לפלשתינים".

"בנוסף, פרסם הנאשם דברי שבח, אהדה, תמיכה ועידוד למעשה טרור וגזענות, בכך ששלח הודעות בקבוצה ובהן כתב למשל: 'צריך לתלות את אחמד טיבי', 'מה שחשוב זה להרוג כל מוסלמי וערבי בכדור הארץ'. לפני כחודש הוא פרסם קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור, כשכתב בקבוצה: 'מוסלמים צריך להדביר, נקודה. עד האחרון. מוסלמים הם לא בני אדם, הם אפילו לא ג'וקים. הם אוויר, אבק, שום דבר. להדביר את המגיפה, ועכשיו'", נכתב בכתב האישום.

בבקשת המעצר ציינה הפרקליטות, כי נסיבות ביצוע העבירות מלמדות על "מסוכנות קונקרטית ואישית של הנאשם, שפעל באופן שיטתי בדרך של הסתה חמורה לטרור, לגזענות ולאלימות, וכן שבח למעשים שבוצעו ע"י רוצחים שפלים…בעת זו, בזמן מלחמה שנפתחה בעקבות מתקפת טרור רצחנית של ארגון החמאס, קריאות מהסוג הזה מהוות סכנה גדולה לביטחון הציבור".