ישי כהן משחזר: יריתי לעבר המחבלים דרך השמשהדוברות שערי צדק

פיגוע הירי בבנימין: ישי כהן, לוחם מילואים שיצא לאפטר לאחר שירות ממושך בעזה ורעייתו מבשרת נפגעה באורח בינוני מירי המחבלים - מנע תוצאות קשות יותר.

כשנהג ברכב והבחין בירי פתח באש מנשקו והצליח להבריח את המחבלים ובכך להגן על בנו התינוק בן החודש שהיה לצד אשתו ולא נפגע.

גיסו של ישי ואחיה של הפצועה היה אחד מהלוחמים המעורבים בחסימת הכבישים במסגרת המרדף אחרי המחבלים שביצעו את פיגוע הירי באזור היישוב עטרת.

גיס נוסף, קצין במגלן, נפצע במהלך מתקפת חמאס בשמחת תורה ומאוחר יותר חזר לשדה הקרב ובימים אלה נלחם בארגון הטרור באזור חאן יונס.

תמר עמר, אמה של מבשרת שנפצעה בפיגוע, סיפרה: "בתי, בעלה ובנה התינוק בן החודש וחצי יצאו מהבית עם הרכב שלי כדי לבלות, לאחר שבעלה חזר לחופשה קצרה מעזה לאחר כמעט חודשיים של מילואים. רכב עם מחבלים עקף אותם וירה עליהם 10 קליעים. הבת שלי, שישבה מאחור עם התינוק, נפצעה מהירי, וחתני שנשא על עצמו נשק ירה על המחבלים מתוך הרכב, לאחר שבתי הפצירה בו להמשיך לנהוג במהירות ולא לצאת מהרכב משום שנפצעה. המחבלים יצאו מהרכב והתקדמו לרכבם, ואז חתני ירה בהם. הירי שלו גרם לזה שלא היה וידוא הריגה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא היה לו נשק".

הרכב בו נסעו בני הזוג כהן ספג לפחות עשרה קליעים. הם המשיכו בנסיעה עד לכניסה ליישוב שם טיפלו במבשרת חובשים ופראמדיקים של מד"א ופינו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים שם הועברה לבדיקות ולהמשך טיפול.

שירה ליבמן שהיתה עדה לפיגוע: שמענו יריות מצידי הכבישדוברות מועצת יש"ע

שירה ליבמן, מנכ"לית מועצת יש"ע ובעלה ישראל ליבמן (אחיו של אליהו ליבמן שבנו אליקים חטוף בעזה) היו עדי ראייה לפיגוע.

"היינו בדרכנו לירושלים לאחר שניחמנו את משפחתו של גיבור ישראל, יצחק בן בשט הי"ד. מעט אחרי היישוב עטרת שמענו צרור יריות מצידי הכביש, מחבלים שפלים זיהו משפחה צעירה שנסעה מלפנינו והחלו לירות. בחסדי ה', אם צעירה לתינוק בן חודש וחצי נפצעה בכתפה אך התינוק יחד עם בעלה והרכבים שאחריה, כולל אנחנו, לא נפגענו", סיפרה ליבמן.

היא הוסיפה: "מדינת ישראל, ואומות העולם חייבים להבין שביהודה ושומרון, האויב עדיין מנסה להרים ראש. אנחנו ערים ורואים את צה"ל שפועל ללא הפסקה בכל אזורי יהודה ושמרון, ומבקשים ממנו להמשיך ולפעול ביד קשה ובכל האמצעים העומדים לרשותו. ולכל מבקשי רעתנו, אני אומרת במיוחד בבוקר זה, לא ניכנע לטרור. אנחנו נמשיך לחיות כאן ולהתפתח בכל חבלי ארץ אבותינו".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בזירת הפיגועדוברות מועצת בנימין

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ שהגיע לזירת הפיגוע אמר: "תושב, עובד מועצה היה בנסיעה עם אשתו וביתו. מחבל פתח עליהם באש ויצא לעשות וידוא הריגה. התושב השיב באש מתוך הרכב והמחבל נמלט".

"הטרור בעזה וכאן הוא אותו טרור. צריך למגר את המחבלים מהשורש גם כאן ביהודה ושומרון", דברי גנץ.

מדובר בפיגוע שני בבנימין בתוך יממה. אתמול נפצע באורח בינוני סרן (במיל') מני קלכהיים (49) תושב עטרת ואב לשבעה, בפיגוע דקירה בתחנת דלק באזור הכפר רנתיס. צוותי מד"א טיפלו בו ופינו אותו לבית החולים שיבא בתל השומר.

במערכת הביטחון אמרו כי המחבל שביצע את הפיגוע הוא ראמי בלוט, בן 21 מהכפר רנתיס שפעל מטעם חמאס וכתב צוואה לפני שיצא לדרך כדי לבצע את זממו. המחבל הצליח להימלט מזירת הפיגוע. כוחות גדולים של צה"ל כיתרו את ביתו בכפרו ולכדו אותו.