הרב משה האוור, מנכ"ל הארגון היהודי ה-OU, התראיין באולפן ערוץ 7 וסיפר על המאמצים של הארגונים היהודיים על רקע גל האנטישמיות שפושה בקמפוסים באמריקה וברחבי העולם.

"אנחנו רואים בכל יום - העוגן של היהודים בעולם זה ישראל. כל יהודי בעולם מתקשר למצב בארץ. העוגן אף מתחזק יותר היום (על רקע המלחמה)", אמר האוור.

עוד הוסיף הרב, כי יהודים רבים רואים במלחמה הזדמנות לחדש את הקשר עם הדת.

"רואים את הצימאון לזהות היהודית. חלק מהפעילות שלנו זה ארגון נוער שנקרא NCSY. יש לנו יותר מ-30 אלף תלמידי תיכון, רובם יהודים לא אורתודוקסים. יש אחוות ומועדונים יהודים רבים בתוך קולג'ים ובתי ספר אמריקאים. אנחנו רואים שהתלמידים מפחדים, אבל יחד עם זאת מתחזקים ורוצים להתחבר יותר ליהדות. הצוות שלנו עסוק יותר מלפני כן".

הרב אף התייחס לסטודנטים יהודים ולאנטישמיות בקמפוסים האמריקאים כי "הזהות שלהם מעוררת שנאה, והדרך לטפל בזה זה להתחזק ביהדות. ככל שגוברת האנטישמיות, כך גוברת ה'פרו-שמיות'. זה לא פשוט, ויש כאלה שאומרים 'אני אראה בזום מהבית, אני לא אבוא כשתלמיד שיושב בסמוך אלי אומר שהוא רוצה להרוג אותי' - זו בעיה. אנחנו מתמודדים עם זה ולא מתייאשים".

בהתייחס לתמיכה המסויגת של הממשל האמריקאי לאחרונה בישראל וההצהרות של בלינקן נגד "אלימות המתנחלים", אמר כי "היינו רוצים 'לתקן' כמה דברים שהוא אמר, אבל אסור לשכוח את החיבור והרצון לסייע למדינת ישראל. כולם מבינים שהממשל האמריקאי בפוזיציה קשה. כל עוד הם לא מפריעים למלחמה - נמשיך בעזרת השם".