יריב אופנהיימר וח"כ עידן רול
יריב אופנהיימר וח"כ עידן רולצילומים: דוד מיכאל כהן/TPS וגילי יערי, פלאש 90

ח"כ עידן רול ממפלגת יש עתיד סיפר על פגישה שקיים עם נציגי פורום הגבורה של משפחות שכולות מהמלחמה בעזה.

"נפגשתי אתמול עם נציגי פורום הגבורה. משפחות ששכלו את יקיריהן ממש לאחרונה, ומתוך מקום של עוצמות פנימיות שקשה להסביר ואהבה לעם הנפלא שלנו, חברו יחד בשעתם הקשה מכל לקריאה להשלמת יעדי המלחמה. הם רואים בכך צוואתם של אותם גיבורים שנפלו על הגנת הארץ", כתב ברשת X.

הוא הוסיף "מתוך כאבם הטרי הם תיארו את הרצון בעתיד בטוח לכולם, את החובה לחסל את שלטון חמאס ולהשיב את החטופים ואת הצורך באחדות. דיברנו המון על הצורך בשימור האחדות. אותו מושג חמקמק שמורגש מאוד בציבור אבל הולך ונשחק בבית הנבחרים. אנחנו בתקופה מלאה בכאב שמצריכה רגישות מיוחדת זה לזה. אסור לנו בשום אופן לצבוע פוליטית כאב. גם לא לדרג בין כאב אחד לאחר. לצערי, יש לנו יותר ממה שהיינו יכולים לדמיין".

לדברים הגיב איש השמאל הקיצוני יריב אופנהיימר. "להפגש עם הורים שכולים זה דבר חשוב והכרחי לנבחר ציבור. האם נפגשת עם הורים שכולים שחושבים אחרת? עם פורום המשפחות השכולות? עם משפחות החטופים? לא ראיתי ציוצים מלאי הערכה אליהם ולעמדתם השונה".

רול זעם על התגובה ותקף את אופנהיימר. "תמיד אפשר לסמוך עליך לחרחר ריב ולעשות בדיוק מה שאני מקווה שכולנו נימנע ממנו - להפנות כאב אחד כנגד השני. לשאלתך, נפגשתי עם משפחות החטופים מספר פעמים. צעדתי איתם, ישבתי איתם בכנסת ומחוץ לה. הלב שלי כואב את כאבם כל שעה ביום ואני מחויב להשבת יקיריהם הביתה. צה"ל פועל בגבורה להשבת החטופים ואני מתרשם שגם קבינט המלחמה מחויב לחלוטין להשבתם".

"אמשיך לנסות ולחצוץ בין הפוליטיקה לבין החטופים והשכול. להביט לאזרחים עצמם בעיניים ולהקשיב להם ללא קשר לשיוך מגזרי או גיאוגרפי, וללא קשר לאיזה פוליטיקאי הביע בהם תמיכה. אין לאף פוליטיקאי מנדט על אף אחד מהם. אבל לכולנו יש חובה לעשות הכל כדי לסייע להם. ובנימה אישית יריב, ציניות היא מפלטם של החלשים. למילים יש כוח. יש לך פלטפורמה פה, מציע שתעשה בה שימוש יותר רגיש ומושכל", סיכם.