תפילה
תפילהצילום: אייסטוק

ארגון רבני צהר קורא לציבור הרחב לציין את יום עשרה בטבת (שישי הקרוב) כיום תפילה ומעשים טובים במטרה להרבות אחדות בעם לאור המצב בישראל.

בנוסף, מאחר ומדובר ביום הקדיש כללי, קוראים בארגון צהר לומר קדיש גם עבור נרצחים רבים במתקפה האכזרית בשבעה באוקטובר, שאין מידע מתי נרצחו, ובמקרים מסוימים גם אין מי שיגיד עבורם קדיש.

בצהר הסבירו כי "עשרה בטבת נחשב ביהדות לאחד מארבע התעניות שעם ישראל קיבל על עצמו, כזכר לחורבן ירושלים, והוא הצום שמסמן את תחילת המצור על ירושלים. הרבנות הראשית הפכה את צום עשרה בטבת ליום הקדיש הכללי לזכר קורבנות השואה שאין מי שיגידו עליהם קדיש, או נרצחים שלא נודע מתי נרצחו על ידי הנאצים".

הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר, מסר: "חיילי צה"ל הגיבורים שנלחמים בשעה זאת ברחבי עזה, אינם מחויבים לצום את צום עשרה בטבת. במקומם, יכולים רבים בעם ישראל לציין את הצום עבורם, לקיים תפילות אישיות, קריאת תהילים וכמובן עשיית כמה שיותר מעשים טובים במטרה שיגבירו את החיבורים בעם ישראל".

"נציין גם את יום הקדיש הכללי עבור אותם אלה שנרצחו במתקפה הרצחנית, ונאמר קדיש עבור רבים שאין מי שיגיד עליהם קדיש וכאלה שלא ידוע מתי נרצחו", אמר לסיום.