אבינועם הרש
אבינועם הרשצילום: אוריאל בן יצחק

נראה שאין כמעט רווק או רווקה שלא שאלו את עצמם ברגע של יאוש: האם יש מצב שאני בכלל 'בלתי חתין' ולא מתאים לזוגיות?

נראה שאחרי מאות דייטים שמסתיימים בכישלון צורב אתה לא צריך להשתייך לאזובי הקיר בשביל להרגיש שייתכן וכל הסיפור הזוגי הזה הוא בכלל לא בשבילך.

מעבר לכך יש את סיפורי הקרב של החברים הנשואים שלא מפסיקים לספר כמה שהנישואין האלו הם עסק קשור ואינטנסיבי ואיך שהנישואין גורמים לך לעבודת מידות יומיומית בצורה כזו שיכולה לגרום לך לשכוח למה נכנסת לכל הסיפור הזה מלכתחילה.

השבוע יצא לי לדבר עם חבר רווק בן 48 שיצא כבר עם מעל ל400 דייטים ואמר לי שעם הזמן הוא הגיע למסקנה שכנראה בעולם הזה הוא כבר לא יזכה להתחתן כי מה שהוא לא עושה הוא פשוט לא מצליח להתחתן וגם עשר שנים של הליכה לפסיכולוגים וקאוצ'רים לא הצליחו לגרום לו להתחתן.

אותו חבר שיתף אותי שהוא כבר רצה לבטל את המנוי שלו באתרי ההכרויות ולהגיד לכל החברים והידידים ומעגל ההכרויות שלו שעמל בשביל להכיר לו שזה כבר לא רלוונטי ושהוא מבחינתו מפסיק להוציא על זה משאבים. הוא הוסיף שאם זה יבוא בדרך הטבע זה יבוא ואם לא...אז לא והוא כבר יחיה עם זה.

אלא שחבר שלי סיפר לי שיום אחרי שהוא החליט לוותר ולהרים ידיים בכל מה שנוגע לסיכויי הזוגיות שלו הוא הוזמן לברית של חברים שלו שהתחתנו לפני שנה כאשר החתן היה בן 45 והכלה בת 40 בחתונתם.

בסוף האירוע הוא נשאר בכדי לדבר קצת עם חבר שלו ושיתף אותו בהחלטה שלו לוותר על כל עניין הנישואין בגלל שכנראה הוא פשוט 'בלתי חתין', אחרת לך תסביר את העובדה שגם אחרי מאות דייטים, עשר שנים של הליכה לפסיכולוגים ועשרות אלפי שקלים הוא עדיין רווק...

חבר שלו, האב הטרי אמר לו: "תקשיב, פעם שאלתי את סבתא שלי בחתונת הזהב שלה מה הסוד של הזוגיות שלה ושל סבא שלי. היא אמרה לי: "בין שלל הדברים יש דבר חשוב שאתה צריך לדעת בחיי הזוגיות והוא האם יש לך את הרצון, הנכונות והמודעות להשתנות בשביל חיי הזוגיות שלך".

אם אתה יכול לענות על השאל הזו בלב שלם שכן...תהיה בטוח שאתה גם תוכל לבנות זוגיות בריאה וטובה ולצלוח את כל המהמורות שמחכות לך בדרך.

בתחילת הנישואין שלנו היינו כל כך שונים ולא קשורים אחד לשני. עם השנים והנכונות להשתנות החיים התיכו אותנו להפוך לשלם אחד עם זוגיות יציבה שיכולה להתגבר על האתגרים והמכשולים שניצבו בדרכינו.

"אז מה אתה אומר?" אמר האב הטרי לחבר שלי "נדמה לך שיש לך את הרצון הזה להשתנות בשביל הזוגיות שלך?"

החבר הסתכל עליי בחצי חיוך ואמר שזה היה הרגע שידע בלב שלם שגם לו יש סיכוי וגם שאלת החתונה שלו היא לא שאלה של 'אם' אני אתחתן אלא של 'מתי'.

מאז בכל פעם שאני נתקל באחד מהחברים הרווקים שלי שלא בטוח אם הוא בכלל בר חתונה, אני מספר לו את הסיפור על הסבתא של האב הטרי ועל השאלה האחת שהוא צריך לשאול את עצמו: "האם אני מוכן להשתנות בשביל הזוגיות שלי?". אם התשובה היא כן...אין ספק שהוא מתאים לזוגיות.

**
עוד לא מנויים בפרויקט 252?הצטרפו עכשיו לאלפי מחפשי זוגיות שמקבלים מידי שבוע כלים רגשיים מפי מיטב המומחים, לגילוי החוזקות שלהם ולמציאת הדרך המדויקת להגשת החלום הזוגיות שלהם במהירות ובקלות.
להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן >>