3 חטופים נורו בשוגג על ידי צה"ל ונהרגו
3 חטופים נורו בשוגג על ידי צה"ל ונהרגוצילום: באדיבות המשפחה

צה"ל בדק את תוכן מצלמת גו-פרו על כלב העוקץ שנהרג בהיתקלות בשג'אעיה וחשף פרטים חדשים על האסון שבו נורו בשוגג שלושת החטופים הישראלים יותם חיים, אלון שמריז וסאמר טלאלקה ז"ל.

מהתחקיר עולה כי הכלב נכנס לבצע סריקה בבניין ב-10 בדצמבר, לאחר שבמקום התנהלו חילופי אש של מחבלים עם לוחמים מסיירת גולני, ושם הוא תיעד גופה או שתיים של מחבלים.

אלון שימריז ז"ל, שהיה בעברו לוחם ביחידת יהל"ם, הכיר את אופן הפעולה של כלבי היחידה, וצעק לעבר המצלמה "יש פה חטופים". לא ידוע בשלב זה אם התיעוד של החטופים שודר באופן ישיר לכוחות.

הכלב שתיעד את החטופים נהרג מאש מחבלים, ולכוחות צה"ל לקח כמה ימים להגיע לגופתו ולאסוף ממנו את המצלמה. רק אחרי שבוצע הירי לעבר החטופים, 5 ימים לאחר התיעוד, ידעו הכוחות להגיד בוודאות שאכן היו אלה חטופים בהקלטות.

לוחמים מסיירת גולני אף העידו כי שמעו צעקות בעברית מתוך הבניין, אך חשבו שמדובר בניסיון הונאה כדי למשוך לוחמים למלכודת מוות.

עוד התברר כי החטופים הלכו כקילומטר מהמקום שבו תועדו במצלמה, לאחר שהמחבלים ששהו איתם ככל הנראה מתו. כמו כן, התברר כי המקום שבו תלו את השלט שעליו כיתוב SOS, היה קרוב למקום שבו הם נהרגו.

חיילים העידו כי החטופים לבשו מכנסי טרנינג של אדידס והיו להן זקנים ארוכים - דבר שהחשיד את הכוחות כי מדובר במחבלים.

בצה"ל מציינים כי אין צילום של החטופים בסרטון שנמצא על הכלב אלא קולם נשמע בלבד. כמו כן הרמטכ"ל קיים אתמול תחקיר, והנחה על השלמת הפרטים לאור הממצאים החדשים, והוא יסוכם בימים הקרובים.