סטודנט אובד עצות
סטודנט אובד עצותצילום: ISTOCK

קבוצה יציגה של צעירים מדרום-קוריאה תבעה את הממשלה בשל סיום מוקדם מדי ב-90 שניות של בחינת הכניסה לקולג' - הסונונג, שמקבילה לבחינה הפסיכומטרית הישראלית, כך דווח בסוכנות הידיעות Yonhap.

הסטודנטים לעתיד דרשו מהמדינה המזרח אסיאתית פיצויים בסך 20 מליון וון, כ-55 אלף ש"ח, עבור כל תלמיד שהשתתף בתביעה. 39 הצעירים טענו בפני בית המשפט כי זהו הסכום הנדרש על מנת ללמוד למבחן במשך שנה נוספת.

כאמור, הנבחנים טענו כי השעון המעיד על סיום הבחינה צלצל דקה וחצי מאוחר מדי בחלק ממוקדי הבחינה, וכי גם לאחר שהצוותים הכירו בבעיה, לא ניתנה לתלמידים הזדמנות לשנות את התשובות שהזינו. 

על פי הדיווח, הדבר גרם לנבחנים לא מעטים למורת רוח, עד כדי כך שחלקם עזבו את אתר הבחינה בטרם הסתיימה.

כידוע, מבחן הסונונג מעורר האימה נפרש על פני שמונה שעות שלמות ומכיל שאלות אמריקאיות במתמטיקה, היסטוריה, מדעים, קוריאנית, אנגלית ונושאים אחרים. לרגל המבחן, שחלקים לא מבוטלים מהאוכלוסייה הקוריאנית נערכים אליו עוד מגיל הגן, מוגבלת התנועה בערים על מנת לאפשר הגעה בזמן ומטוסים החגים מעל למדינה נדרשים להסיט את מסלולם על מנת לא להפריע לקטעי ההאזנה.

דרום קוריאנים רבים מקדישים שנה שלמה רק להכנה למבחן, שיקבע את סיכויי הקבלה שלהם לאוניברסיטה בעלת שם - שסיום הלימודים בה יבטיח משרה נחשקת באחד מתאגידי הענק במדינה, בראשם Samsung.