רחלי ליבמן, מנהלת אגף יישובים במועצה האזורית שומרון, השתתפה בהפנינג שארגנה המועצה למשפחות המגויסים למילואים בעקבות מלחמת "חרבות ברזל".

"בפתיחת המלחמה בשבת בבוקר הבנו גם את הסכנה הפיזית וגם את הסכנה הקהילתית שלנו. היישובים שלנו התרוקנו מגברים. 4000 גברים מהשומרון התגייסו למילואים, כך שנשארו רק הנשים והילדים. הבנו שהמשימה המרכזית שלנו, לצד שמירה הבטחון הפיזי, היא השמירה על הבטחון הנפשי והחוסן הקהילתי", סיפרה לערוץ 7.

לדבריה, "יש לנו מנגנונים קיימים, עם אנשים מדהימים. אספנו את כולם ודיברנו על כך שהמשימה שלנו היא לשמור על החוסן והקהילתיות. אפילו הבנו שאפשר לקחת את ההזדמנות הזאת על מנת להתקרב ולהיפגש יותר".

"כמות המתנדבים והעשייה שוברת שיאים. אנשים גייסו את כל המשאבים שהיו להם על מנת להיות טובים יותר, וביחד יותר. אנחנו כמועצה תומכים בכך, בכל דרך אפשרית", הוסיפה.

על ההפנינג אמרה ליבמן כי "זו פעילות שיא - אני רואה פה נשים שאחרי חודשיים מתחילת המלחמה, לראשונה יושבות פה בבית הקפה החינמי שפתחנו, מחייכות ומדברות אחת עם השנייה, שעה שהמתנדבות שלנו שומרות להן על הילדים. לראות את הנשים האלו מקבלות קצת כוח מביא לי המון שמחה וגאווה".

"יש לנו מנהיג - ראש המועצה שלנו שהכווין אותנו מהשנייה הראשונה לפעול למען ויחד עם התושבים, על מנת לפתח את החוסן וקהילה. לצוות אגף יישובים יש מסירות ונחישות שהובילו לעשייה מדהימה", סיכמה.