אוכל לשבת
אוכל לשבתFreepik

החל מאמצע השבוע, בבתים רבים בישראל מתחילים כבר לתכנן את ארוחות השבת. חושבים את מי להזמין, מה להכין, באיזו שעה לערוך את הארוחה ועוד שורה ארוכה של פרטים שישפיעו על אופן הארגון וכמובן על אופי הארוחה. 

ישנם אנשים שמאוד נהנים מהתהליך ומוכנים לבצע אותו באופן קבוע, שבוע אחרי שבוע. לעומת זאת, ישנם לא מעט אנשים שאין להם את הזמן והיכולת לארגן מדי שבוע ארוחה או בכלל. לכן הם מחפשים דרכים שונות כיצד להקל על עצמם. רכישת אוכל מוכן לשבת, היא פתרון אידיאלי עבורם. 

היום ניתן למצוא חברות המספקות אוכל מוכן לשבת בירושלים ובערים רבות אחרות ברחבי הארץ. הרעיון הוא מאוד פשוט. יוצרים קשר עם חברה שאחראית על ההכנה והמשלוח, היא דואגת לקבל את ההזמנה ולספק אותה עד למועד שנקבע. בדרך כלל זה עד ליום חמישי או שישי. כך יש ארוחה מוכנה לשבת בלי לעבוד קשה מדי.

מדוע משתלם לקנות אוכל מוכן לשבת?

רכישת אוכל מוכן לשבת בפתח תקווה, תל אביב, ירושלים או בערים אחרות, היא פעולה משתלמת מכמה סיבות:

ראשית, זה יכול לחסוך הרבה מאוד זמן. אם אנחנו עובדים במהלך כל השבוע, אין לנו זמן ללכת לקנות מצרכים ולהכין ארוחה. לכן, עדיף להזמין אוכל מוכן, ומישהו אחר, מקצועי, ידאג להכין את הארוחה ולספק לנו אותה. 

שנית, כשרוצים לארח כמות גדולה של אורחים, לעיתים עדיף להזמין אוכל מוכן מראש ולא להתחיל לתכנן ולהכין הכל לבד. זה יכול לקחת המון זמן ולהקשות עלינו. צריך לקחת בחשבון, בזמן תהליך ההכנה, אנחנו לא יכולים לעשות דברים אחרים. אם נזמין אוכל מוכן לשבת, נוכל להתפנות לארגן דברים נוספים לאירוח המוזמנים ולארוחה בפרט. 

שלישית, ישנם מקרים בהם אין לנו ברירה אלא להזמין אוכל מוכן לשבת. למשל, אם כל השבוע היינו בחו"ל ולא היתה לנו אפשרות להכין ארוחה, אם היינו חולים, אם מצאנו את עצמנו מתמודדים עם בעיה לא צפויה שמנעה מאיתנו אפשרות להכין ארוחה בעצמנו ועוד. 

ארבע, נכון שאוכל ביתי הוא הדבר הכי טוב שיש, אבל לפעמים אפשר לגוון ולהזמין אוכל מוכן לשבת ממקור חיצוני וליהנות ממנו. 

איך עושים את זה בצורה נכונה?

אנחנו יכולים למצוא היום הרבה מאוד חברות המספקות אוכל מוכן לשבת בירושלים ובערים רבות אחרות בארץ, בפרט ערים גדולות. חברות אלו מתמחות בהכנת ארוחה המורכבת ממנות שונות ומיוחדות. 

ניתן למצוא, למשל, ארוחות המורכבות מאוכל על בסיס עדתי, על בסיס קונספט מסוים על פי דרישת הלקוח, אוכל מסורתי לשבת ומאפיינים אחרים. לכן כשאנחנו ניגשים להזמין אוכל מוכן, מומלץ שנדע מראש מה אנחנו רוצים להגיש לאורחים שלנו, מה הכמות הנדרשת עבור הארוחה, וכמובן חשוב לבדוק מה החברה מספקת מבחינת סוג המנות, איכות החומרים ותהליך ההכנה, ומה יכול להפוך את הארוחה למיוחדת ויוצאת דופן.