לוחמים בחאן יונס, אילוסטרציה
לוחמים בחאן יונס, אילוסטרציהצילום: דובר צה"ל

דניאל מזביץ', הניצול היחידי מאסון הנמ"ר של גבעתי, חזר אתמול (חמישי) אל הכלי החרוך, חודש לאחר האסון הכבד בו נפלו 11 לוחמי גבעתי.

מזביץ' עצמו נפצע אנוש בתקרית והוא היה מורדם ומונשם במשך שבועיים. כשהתעורר הוא ביקש להגיע לכלי החרוך "ששימש לי לבית כמעט חודש בשטחי כינוס, אותו כלי שישנתי בו יותר משישנתי בבית שלי בשנה האחרונה", סיפר.

בפוסט שהעלה הוא נפרד מחבריו הלוחמים ושיתף "כשיצאנו למלחמה היה לנו ברור שבמלחמה כמו במלחמה, יהיו פצועים, יהיו הרוגים, אולי אפילו מהצוות שלנו, אבל זה לא הזיז לנו כי מול העיניים שלנו הייתה מטרה יותר נעלה מהכל והיא לשמור על הבית שלנו, על הארץ שלנו שאין לנו אחרת ממנה, ועל המשפחות שלנו, שיוכלו לחזור לחיות בשלום ובאין פחד", כתב.

על האסון הוא כתב: "אבל את זה? את זה לא דמיינו בחיים, גם לא בסיוטים הכי גרועים שלנו, שככה 11 לוחמים, גיבורים, אגדות ואנשים זהב אחד אחד, ילכו לנו במכה אחת, באותו כלי, באותה שנייה".

בפוסט הוא הוסיף וסיפר על חבריו הלוחמים שנפלו: "אני לא יודע איך דווקא אני נשארתי, הרוב אומרים שזה נס, והם כנראה צודקים, אבל דבר אחד אני יודע וזו הסיבה ללמה נשארתי, והיא להנציח את אותם 11 אריות, שהיו לי לבית ומשפחה שנייה לאורך כל הדרך, חלקם היו שם איתי עוד מהיום הראשון בצבא, ועברו איתי כל כך הרבה, ואלו שהכרתי בהמשך, הצליחו להיחרט אצלי בלב ובנשמה, כל אחד בדרך שלו, ואני רוצה שכולם ידעו מי ומה הם היו, מלאכים אחד אחד".

לסיום הוא נפרד מחבריו לצוות שנפלו: "אחים יקרים שלי, חברים שלי, משפחה שלי. היתה לי הזכות והעונג להכיר כל אחד ואחד מכם, ולחוות איתכם את הרגעים האחרונים שלכם, שגם בהם צחקתם, כמו שרק אתם יודעים, כמו שלא צחקתם בחיים שלכם".

באסון הכבד נפלו הלוחמים ליאור סימינוביץ, עידו עובדיה, פדיה מרק, רועי דאוי, עדי דנן, עדי לאון, שי ארווס, הלל סולומון, ארז מישלובסקי, איתי יהודה ורועי סרגוסטי.