בן דרור ימיני
בן דרור ימיניצילום: Tomer Neuberg/Flash90

העיתונאי בן דרור ימיני תקף בחריפות את התנהלותו של רה"מ נתניהו והטיח בו "בנימין נתניהו. תמיד חזק בדיבורים, תמיד האיש שלא היה במעשים", זאת במסגרת טור הסופ"ש של ימיני בעיתון 'ידיעות אחרונות'.

בן דרור ימיני התייחס להובלת הקונספצייה שהביאה לשבעה לאוקטובר, כמו גם לחוסר לקיחת האחריות של נתניהו, וכתב: "מה עשית, נתניהו? לאן הובלת את ישראל? איך זה שאין בך מיליגרם של לקיחת אחריות? איך זה שיש לך את החוצפה 'לתכנן' את היום שאחרי, כשאתה אבי הכישלון האדיר של היום שלפני? איך זה שבכל מקום שבו היינו זקוקים למנהיג - אתה לא היית. אם נותרה בך טיפה אחת, רק אחת, של אהבת ישראל, הדבר האחד והיחיד שאתה צריך לעשות הוא לפנות את הכיסא. משום שכל זמן שאתה שם - ישראל בבעיה".

עוד הוסיף: "נתניהו של הכהונה שהחלה ב-2009 הוא נתניהו של רעש וצלצולים ואפס מעשים. לא מנהיג. מוּנהג. נתניהו שאם בכלל עשה משהו - עשה את ההפך מכל מה שהוא עצמו האמין בו. כך תקציבי העתק לחרדים, שהוא עצמו אמר שיביאו להתמוטטות כלכלית וחברתית. ונתניהו המונהג, הנגרר, מגדיל אותם עוד ועוד. זה רע למדינה. אבל לעזאזל המדינה".

"מדינת ישראל זקוקה למנהיג. השעה קשה. האתגרים אדירים. אבל מי שהוביל את ישראל לרגע המר בתולדותיה, מי שמתעקש להעמיק את המשבר עם ארצות־הברית, מי שבמשך כל שנותיו בשלטון לא יזם שום מהלך אסטרטגי רציני שהועיל לישראל - לא יכול להנהיג היום את ישראל. די לנו עם הכישלונות. אין לנו כוח לעוד. אז אנא, למען השם, עשה מעשה למען עם ישראל, וצא מחיינו. זה הדבר היחיד שאתה צריך לעשות. הגיע הזמן שישראל תצא לדרך חדשה, עם תקווה חדשה".