חיילים, צוריאל גביזון
חיילים, צוריאל גביזוןדו"צ. עמנואל מימון

הפעם אני מזהיר, אני נוגע פה בנושא ממש רגיש. אבל אני חושב שהגיע הזמן לפתוח את זה.

שאלות לבנות: האם הייתן יוצאות עם חייל מילואים שנכנס לעזה מיד אחרי שמחת תורה, נלחם בקור רוח, הרג עשרות מחבלים והציל עשרות לוחמים, ותוך כדי מבצע מורכב - הוא נפצע וכדור ריסק לו עצם ברגל שמאל. כעת הוא הולך, אבל עם צליעה קטנה.

עם יד על הלב, היית יוצאת איתו? נכון שכן?

תכלס, מי לא הייתה יוצאת עם בחור כזה. גיבור ישראל, חלום שיהיה האבא של הילדים שלי. אבל אם אומר לך: אני רוצה להכיר לך בחור מבריק, איש שכולו חסד, נראה מעולה, אבל הוא נולד עם מום קטן, יש לו רגל אחת טיפה יותר קצרה מהשנייה, והוא עם צליעה קטנה.

היית יוצאת איתו? מממ... פה השאלה יותר מורכבת, נכון? אבל מה ההבדל בעצם? בשניהם מדובר בדיוק באותו מגבלה. נכון, פה זה מולד ופה זה קרה מתוך מעשה הירואי.

אז למה המוח שלנו עובד ככה? האם הבחור שנולד ככה הוא לא גיבור? להתמודד כל כך הרבה שנים עם מגבלה, כשכולם מסתכלים, כולם מתביישים לשאול, אתה תמיד מתנצל, תמיד צריך להסביר, להוכיח לכולם שזה רק משהו קוסמטי ולא מרכיב בזהות שלך..

שניהם גיבורים! עם שניהם צריך לצאת! לכן כל כך כאב לי לקבל את המייל הזה: שלום צוריאל, שמי אליה. בזום ספידייט שהיה לפני כחודש, לאחר הרבה לבטים החלטתי להשתתף ולנסות לאפשר לעצמי להישמע ולשמוע. היתה בחורה אחת שרצתה לדבר הלאה, והתחלנו להתכתב באינטרנט וראיתי צורך קודם כל לידע בקושי הפיזי שהוא חלק ממני שאני פחות חווה אותו כמגבלה, אני לומד להתמודד איתו. אבל יש מי שיכול לשאול ולכן סיפרתי שההליכה שלי מעט שונה כתוצאה מחולשה קלה בשרירים והקצב המוטורי שלי מעט יותר איטי.

לאחר מכן הבחורה נעלמה. לא ממש נעלבתי כי אני רגיל לצערי שחלק מהשוני גורם גם לקושי חברתי, כי לחברה קשה לקבל שונות... מאז אני לא מנסה להכנס לספידייט שלכם כי זה לפתוח את הלב ובאמת להכנס עם רצון להיות ולהכיר אבל אם אין התייחסות גם לקושי הפיזי נוסף על החוזקות שאני ברוך ה׳ למדתי...

כמה צער. מדובר בבחור איכותי כל כך, ומה קרה? יש לו רק קצב מוטורי איטי מעט. אחרי הטבח הנורא, בואו ננסה לחשוב על כל אותם אנשים שלצערנו לא 100% מושלמים. כי באמת, אף אחד מאיתנו לא מושלם.

יש כאלו שהמגבלה שלהם בולטת לעין, ויש כאלו שמגלים אותה רק אחרי הנישואים.. אבל כולנו מוגבלים. ואנחנו צריכים לאזור ענווה וגמישות, ולאפשר לעצמנו להיפתח גם להצעות כאלו, גם אם זה לא בדיוק 'על הנייר'.

בדרך כלל, אנשים שמתמודדים עם קושי מסוים - יש להם יתרונות בולטים אחרים. הם רגישים מאוד לזולת, הם יכולים להבין אותנו יותר, ובכלל - הם גיבורים אמיתיים. אז בפעם הבאה, בבקשה אל תיעלמו להם. תנו להם צ'אנס. יש מצב שאתם הולכים להרוויח את אהבת חייכם. בהצלחה לכולנו, וביחד ננצח!

 

**
גם אתם רוצים להתגבר על מחסומים המנטליים שלכם ולהגיע לזוגיות וחתונה בריאה ושמחה? מוזמנים להצטרף לאלפי המנויים בפרויקט 252 ולחוות את הדרך לחופה בצורה כיפית ופשוטה. להצטרפות לפרויקט 252 בהטבה מיוחדת לחצו כאן >>