עינת סממה,איפור
עינת סממה,איפורעצמי. אייסטוק

פרוייקט 252 אירח באחרונה את המאפרת עינת סממה לסדנת איפור בה השתתפו כמאה צעירות. שוחחנו איתה על מה שאפשר ומה שאי אפשר להעביר בסדנת זום בתחום האיפור, וגם על חלקו של האיפור בעולם הדייטים.

אז איך מעבירים סדנה בתחום שנראה כאישי כל כך למאה בנות במקביל? מסתבר ש"יש קווים כלליים באיפור וקווים מנחים שכולן צריכות לדעת ויכולות לדעת, ואחר כך יורדים לפרטים ואז עובדים לפי מה שמתאים לכל אחת ובנקודות האלה נגעתי כמה שאפשר", עונה סממה ומספרת על שאלות שנשאלה גם באופן פרטי וכך יכולה הייתה להתמקד באופן פרטני.

גם זירת הסדנה, הזום, נשמעת די מאתגרת כאשר מדובר באיפור, גוונים וכיוצא באלה, ועל כך היא אומרת שגם כאן הקווים הכלליים המנחים חשובים ועוברים גם במדיה הזו. בין השאר מדובר בהכנת העור, בין אם הוא יבש ובין אם שומני, ובהתאם ניתנו קווים מנחים שיוכלו לסייע לכל מתאפרת בהתאם לצרכיה האישיים.

האם בטכניקות הללו יכולה כל אחת להשתמש באופן עצמאי או שבסופו של יום נדרשת מאפרת? סממה סבורה שאכן כאשר מדובר באירוע גדול ומיוחד כמו חתונה רצוי להשתמש במאפרת מקצועית שגם תיתן מענה לאפקטים שלא ניתן לבצע באופן עצמאי כמו הדבקת ריסים, אך לרמת הדייטים והשגרה ניתן להגיע לרמה סבירה של איפור באופן עצמאי שתוציא "את הגרסה הטובה ביותר שלך", מה שבסדנה מסוג שכזה ניתן להשיג.

עוד שאלנו את סממה אם בין השאלות העולות, אולי בעיקר בציבור הצעירות הדתיות, עולה גם השאלה אם האיפור אינו מסכה שמסתירה את המראה הטבעי, ואולי בכלל עדיף לוותר עליו. סממה פותחת בתשובתה בניסיונה האישי ומספרת כי כמי שמתאפרת בכל יום היא אינה חשה שהיא עושה משהוא שהוא לא היא עצמה, "לכל אחת יש את תווי הפנים שלה והאיפור לא משנה את המראה אלא מייפה וגורם להיראות טוב יותר. לפעמים רק איפור עדין מחזק את הביטחון ואת ההרגשה הטובה יותר".

משמעות הדברים, אומרת סממה, היא שאיפור נכון יוכל להביא את הצעירה המתאפשרת לדייט עם יותר ביטחון ומכך גם עם ביטוי משמעותי הרבה יותר. היא עצמה לא משוכנעת שזה מה שיגרום לחתונה בסוף הדרך, אבל עצם ההרגשה הטובה, הדיור הבטוח יותר והתחושה הנוחה יותר יכולה בהחלט להוביל לשם.

על עצמה מספרת סממה שהתחברה לתחום כבר מכיתה ו' כאשר איפרה חברים לפורים, ובגיל 20 התחביב הפך למקצוע. כעת היא שמחה לאפר כלות, להיות ברגעי השמחה הגדולים ביותר שלהן, מה שמאוד משמעותי דווקא בתקופה מורכבת זו בחיי כולנו.

לקראת תום השיחה איתה אנחנו שואלים את סממה על איפור לגברים. היא מזכירה בתשובתה כי איפור עדין לגברים מאפיין בדרך כלל הופעות טלוויזיוניות הנצרכות לכך. מעבר לכך אין צורך של ממש באיפור לגברים למעט מצב בו פצעון סורר צץ בפניו של חתן ערב חתונתו ואיפור יוכל לטשטש זאת.