השר ניר ברקת
השר ניר ברקתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הכלכלה ניר ברקת הגיב הערב (ראשון) לרמזים ששלחו לעברו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר בני גנץ.

ברקת בחר להתעלם מדברי נתניהו ומיקד את תגובתו ביו"ר המחנה הממלכתי. "לצערנו בני גנץ עדיין שבוי בקונספציה השגויה שהוא אחד מאבותיה".

"דווקא ממנו הייתי מצפה למידה של צניעות והקשבה לביקורת עניינית והבנה שחיי לוחמינו חשובים יותר מחיי העזתים", דברי ברקת.

לפני כן מתח גנץ ביקורת על דברים שאמר ברקת לפני ישיבת הממשלה ולפיהם ניהול המלחמה בעזה מתבצע באופן לא נכון.

"חיילי צה"ל פועלים באומץ ובנחישות - מהיבשה, מהאוויר ומהים, על מנת להגן על אזרחי ישראל וריבונותה. ‏הם מקבלים את כל האמצעים הנדרשים, ולפעילות המבצעית בשטח יש חיפוי אווירי נרחב ומדויק, בעוצמות חסרות תקדים".

"‏במיוחד בעת הזו, מצופה משרי הממשלה ומכלל מנהיגי הציבור לנהוג באחריות בהתבטאויותיהם, ולא לצאת בהצהרות בלתי מבוססות, שפוגעות בחוסן של החברה הישראלית כולה, ובמשפחות הלוחמים בפרט", הגיב גנץ.

נתניהו: מעמיקים את המלחמה בעזה ונמשיך להילחם עד לניצחון המוחלטלע"מ

כאמור, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ענה לביקורת שהטיח כלפיו השר ניר ברקת לפיה 'לוחמים נשלחים לבתים ממולכדים כמו ברווזים', כלשונו.

"אנחנו מעמיקים את המלחמה ברצועת עזה. אנחנו נמשיך להילחם עד לניצחון המוחלט על החמאס. זאת הדרך היחידה להשיב את חטופינו, לחסל את החמאס ולהבטיח שעזה לא תהיה יותר איום על ישראל", אמר.

"זה ייקח זמן, אבל אנחנו מאוחדים - הלוחמים, העם והממשלה. אנחנו מאוחדים ונחושים להילחם עד הסוף. למלחמה יש מחיר, מחיר כבד מאוד בחיי לוחמינו הגיבורים, ואנחנו עושים הכל כדי לשמור על חיי לוחמינו. אבל דבר אחד לא נעשה - לא נעצור עד שנשיג את הניצחון".

ברקת: חיילים נשלחים למבנים ממולכדים כמו ברווזיםדוברות

לפני ישיבת הממשלה אמר ברקת: "אני מודאג. לצערי אנחנו נחמדים מידי ומתחשבים מידי. לא מתקבל על הדעת שאנחנו נסכן חיילים שלנו, ונשלח אותם חשופים בכל מיני מבנים, מבלי שהפצצנו לפני כן".

לדבריו, "כניעה לכל לחץ חיצוני, גם אם זה לחברים הכי טובים שלנו, זו טעות קשה שאנחנו משלמים עליה מחירים כבדים. התפקיד שלנו כממשלת ישראל, בראש ובראשונה לדאוג לאינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. אסור לוותר בגלל שום לחץ".