חדירת המחבלים ב-7 באוקטובר
חדירת המחבלים ב-7 באוקטוברצילום: Yousef Mohammed

עו"ד סמדר בוכובזה הגישה לא פחות מ-80 תלונות נגד אישים שתמכו בטרור והביאה לנקיטת צעדים נגדם.

אך לאחרונה, לאחר שפרסמה סירטון שבו תבעה מעורכי דין מהמגזר הערבי למחות נגד זוועות טבח שמחת תורה, היא מצאה את עצמה נרדפת בידי אותם עורכי דין שמבקשים לפסול אותה.

הכל החל כאשר עו"ד בוכובזה העלתה סירטון לטיקטוק שבו קראה ציטוטים מ"הקוראן" המתייחסים לטבח הנורא בשבת שמחת תורה, תוך שהיא מגנה את הטבח הנתעב ודורשת מעורכי דין מהמגזר הערבי להתייחס לכתוב בקוראן, שאינו מתיר מעשי רצח זוועתיים כפי שנעשו בידי מחבלי הנוחבה של חמאס, ולגנות את המעשים הנפשעים.

אך אותם עורכי דין, לא די שהם לא גינו את הטבח, אלא שהם הגישו תלונה ללשכת עורכי הדין החתומה על ידי כ-170 עורכי דין מהמגזר הערבי, שבו הם דורשים לפסול אותה, בנימוק שהיא 'ביזתה' את הקוראן.

בעקבות זאת התארגנה עצומה ציבורית המבקשת לפנות ללשכת עורכי הדין ולהבהיר לה שעליה לדחות את הבקשה לפסילה על אתר.

בעצומה, אותה ארגנו משפטנים ישראלים, נכתב כי "אף לא אחד מבין 170 עוה"ד לא גינה אף לא מילת גינוי אחת נגד הטבח הנורא! אנו קוראים ללשכת עורכי הדין לפנות למתלוננים ולבקשם לגנות באופן ברור ונחרץ את הטבח. עצם אי גינוי הטבח אומר דרשני, ולכזה אין מקום בחברה הישראלית!"

עו"ד בוכובזה פעלה עד כה באופן נמרץ נגד הטרור לאחר שהגישה כ-80 תלונות כנגד תומכי טרור ברחבי ישראל. בשל כך זכתה לכינוי "עורפת הראשים".

בעצומת התמיכה בעו"ד בוכובזה נאמר כי "אנו רואים במיגור התמיכה בטרור עבודת קודש קודשים. אין ולא יהיה מקום לתומכי טרור! לא ניתן יד לכך, כי עו"ד המקדישה את זמנה ומרצה במלחמה נגד תומכי טרור תהווה מוקד/יעד למתקפה ע"י ארגון ציבור עו"ד ממגזר מסויים".

"עצם התלונה ע"י "ארגון" 170 עו"ד מהמגזר הערבי נגד עו"ד בוכובזה רק בשל העובדה, כי היא קראה לטרוריסטים של החמאס "ברברים", וכי קישרה את הטבח ע"י החמאס לפסוקים שנקראו מ"הקוראן" נראה יותר כמו ארגון שמטרתו חיסול (במובן האתי והתדמיתי כמובן) את מי שפעלה ופועלת רבות כנגד תומכי טרור", נאמר בעצומה.

חותמי העוצמה קוראים ללשכת עורכי הדין "להגן על עו"ד סמדר בוכובזה, ליתן לה גיבוי מלא, ומצפים כי וועדת האתיקה תגנוז את התלונה שהוגשה ממניעים זרים".