אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

בית המשפט גזר לאחרונה את דינם של ארבעה גברים שהואשמו בגניבת יצירת אומנות יקרה בשם "אמריקה"- אסלת זהב ייחודית במשקל 18 קראט. הגניבה התרחשה לפני כ4 שנים, כאשר היצירה הותקנה לראשונה בארמון בלנהיים באנגליה.

האסלה, ששוויה מוערך בכ6 מיליון דולר, נוצרה על ידי האמן האיטלקי מאוריציו קטלן והיא מתפקדת גם כאסלה רגילה מלבד היותה יצירת אומנות. לדברי האמן, היצירה מבקרת את הפזרנות בשוק האומנות אבל גם רומזת על החלום האמריקאי שיש בו הזדמנות שווה לכולם.

לפי כתב האישום, ארבעת הגנבים ככל הנראה ראו באסלה הייחודית בעיקר הזדמנות עסקית, וגנבו אותה מספר ימים לאחר שהותקנה במקומה החדש בארמון. כחלק מהתצוגה, האורחים הוזמנו גם להשתמש באסלה כרצונם עם הזדמנות ל"אינטימיות חסרת תקדים עם יצירת אומנות" אם כי בהגבלת זמן של 3 דקות בלבד.

כחלק מכתב התביעה, הגנבים מואשמים גם בגרימת נזק לארמון העתיק, לאחר שגניבת האסלה, שהייתה גם מחוברת לצנרת המקומית, הובילה להצפה בבניין בן מאות השנים. למרבה ההפתעה, אסלת הזהב לא מוגדרת כאסלה היקרה ביותר בעולם, אם כי אולי בכדור הארץ. האסלה היקרה ביותר בעולם, בשווי של כ23 מיליון דולר, נמצאת בתחנת החלל הבינלאומית והמחיר הגבוה שלה קשור ליכולות הטכנולוגיות שלה בשימוש באסלה ללא כוח כבידה ויכולות מחזור פסולת משוכללות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!