דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, מגבה הערב (שני) את תא"ל ברק חירם לאחר הפרסומים לפיהם הורה לטנק לירות לעבר בית בו שהו עשרות מחבלי חמאס שהחזיקו עימם 14 חטופים.

"ברק חירם הוא מפקד אוגדה מקצועי וערכי שבשעה זו נלחם בעזה ומוביל את האוגדה שלו בגבורה, באומץ ובתבונה", אמר הגרי.

הוא הוסיף כי "ב-7 באוקטובר ברק היה אחד המפקדים הראשונים שהגיעו לבארי ותפסו פיקוד. מה שקרה שם ב-7 באוקטובר הוא חסר תקדים. נדרשו לקבל שם החלטות קשות מאוד - שאנחנו נצטרך לתחקר אותן אחרי המלחמה. אבל לשפוט מכאן, זה דבר שלא ניתן לעשות".

"באותה יממה התקבלו החלטות קשות מאוד ואני משוכנע שההחלטות שהתקבלו על ידי ברק היו לנגד עיניו בהיבט של הגנה על תושבי מדינת ישראל. נתחקר את הכל ונעמיד את הדברים בפני הציבור", דברי הגרי.

הוא הדגיש כי במקביל נמשכת הלחימה בעוצמה גבוהה. "הכוחות ממשיכים לחשוף ולהמשיד תשתיות טרור. לא יהיה מקום ממנו יוצא טרור בעזה שיהיה חסין. אנחנו נמשיך לפעול לפרק את חמאס בכל מקום שנידרש".

הגרי ביקש לפנות למי שצופה בו בעולם הערבי ואמר: "חמאס עדיין מחזיק בשבי זקנים, חולים, ילדים שלא ראו רופא ולא ניתן להם מענה הומניטרי. חמאס גוזל חלק מהסיוע ההומניטרי, סיוע שנכנס ממצרים, מהאזרחים העזתים. זה דבר חמור ביותר. זה נלקח מהילדים והנשים העזתים ששוהים במחסות".