ראש ממשלת ספרד סנצ'ס
ראש ממשלת ספרד סנצ'סרויטרס

הכדרוגלן הספרדי חוסה רודריגז המשמש כקשר בהפועל תל אביב מתח ביקורת חריפה בכלי תקשורת במדינתו על המדיניות של ראש ממשלתו פדרו סנצ'ס בכל הקשור למלחמת חרבות ברזל.

בריאיון לערוץ הספורט הספרדי "LEGAL SPORT" סיפר עד כמה הקריאה של סנצ'ס להקמת מדינה פלסטינית השפיעה על הישראלים: "בישראל לא לוקחים אותו ברצינות רבה. אני מופתע שהוא תומך בטרור, כי חלק גדול מהסיוע לפלסטין מגיע לחמאס, שהיא קבוצת טרור".

"האידיאולוגיה שלהם היא להרוג יהודים, בעוד שישראל רוצה שכל האזור ישגשג וישיג עתיד טוב יותר", הוסיף.

על הטבח ב-7 באוקטובר אמר: "זה היה הדבר הכי קרוב שחוויתי אי פעם לגיהינום. הייתי בבית שלי כי היינו אמורים לשחק אחר הצהריים והאזעקות התחילו מוקדם מאוד. הן פעלו כל היום, זה היה מאוד חריג. נכנסנו ויצאנו מהממ"ד".

"אפילו בלילה שמנו את המיטה בסלון עם המשפחה שלי כדי להיות קרובים יותר אליו. לקח לי יומיים-שלושה לעזוב עם המשפחה את המדינה וזה היה נורא. שגרירות ספרד בכלל לא עזרה לנו. אני מאוד מופתע שאני משלם מיסים ובסופו של דבר הם בכלל לא מועילים".

עוד תיאר על החיים בישראל: "בדרך כלל, שום דבר לא קורה ואתה מנהל חיים נורמליים, אבל פעם, פעמיים או שלוש בשנה עשויות להישמע אזעקות. אתה מבלה שלוש או חמש דקות בבונקר ואתה יכול להמשיך עם הדברים שלך".

"בספרד זה יהיה כאוס מוחלט. בישראל ל-99.9% מהבתים יש חדר מוגן. ישראל השקיעה טוב מאוד בהגנה כדי להגן על אזרחיה ככל האפשר".