בן גביר ולימור
בן גביר ולימורצילום: דוברות

התייצבות מפלגת עוצמה יהודית לצד העצורים המנהליים היהודים מזעזעת את עיתון "הארץ" שעסק בנושא בכתבה נרחבת.

הכתב ג'וש בריינר מתח ביקורת על השר איתמר בן גביר וחברת הכנסת לימור סון הר-מלך שמנסים לשפר את תנאי הכליאה של העצורים.

בפתח הכתבה צוין כי בשבוע שעבר התייצבה סון הר-מלך בשערי כלא איילון לביקור אצל העציר המינהלי עמיצור בן יוסף, שנעצר בחודש שעבר בהוראת שר הביטחון יואב גלנט בשל מידע מודיעיני חריג. "זה היה רק אחד מכמה ביקורים שערכה חברת הכנסת בבתי הכלא. גם בחודש שעבר, ערב דיון בקבינט שעסק בעסקת החטופים, ביקרה סון הר-מלך בכלא דקל בבאר שבע, שם נפגשה עם העציר המינהלי אריאל דנינו", נכתב.

בעיתון תקפו את חברת הכנסת. "מאז בחירתה לכנסת ועד לחודש אוגוסט האחרון, ביקרה סון הר-מלך 12 פעמים במתקני כליאה, בהם מגרש הרוסים, אבו כביר, רימונים, איילון ואשל - תמיד כדי להיפגש עם אסירים ועצירים. מאז היא ערכה עוד שני ביקורים לפחות. לשם השוואה, בכל 2022 היו רק 12 ביקורים מטעם חברי כנסת במתקני כליאה, ובשנת 2021 שישה ביקורים בלבד".

בנוסף, תקפו את מדיניות השר לביטחון לאומי. "בן גביר פונה לשב"כ ולשב"ס פעם אחר פעם, בדרישה לשפר את תנאי כליאתו של בן אוליאל. גם אילה בן גביר התגאתה בקבוצת הווטסאפ 'משחררים את עמירם': 'איתמר דואג לתנאים קצת יותר הגיוניים לעמירם: טלפונים, ספרים, פסח באגף התורנ'", כתבה, 'איתמר עושה כמה שינויים מחוייבי מציאות בשב"ס ובגלל שזה לא מוצא חן בעיני כמה פקידים שם, הם מוציאים זעמם על העצורים היהודים, מינהליים, לאומיים ואפילו פליליים עם פאות מספיק ארוכות'".

בלשכת בן גביר מסרו בתגובה: "השר בן גביר מבין שנציבת שב"ס פתחה בקמפיין נגדו לאחר שהוחלט שלא להאריך את כהונתה. ההחלטה הנ"ל נובעת משיקולים מקצועיים ומחוסר אמון בין השר לנציבה ולאחר שרשרת כשלים ארוכה של הנציבה שפגעו קשות במעמדה של השב"ס".

עוד הוסיפו: "לשאלתכם, השר בן גביר מתגאה בחברי הכנסת של עוצמה יהודית שמובילים בתחום זכויות לאסירים. זכויות אדם הוא נושא חשוב ביותר, וראוי שעיתון 'הארץ' שמוביל קמפיין למען אסירי החמאס ידאג גם לזכויות של אסירים יהודים".