ח"כ יצחק קרויזר מעוצמה יהודית משרת מאז תחילת המלחמה במילואים ומנסה לשלב את שירותו עם תפקידו כחבר כנסת.

"לשרת כלוחם במערך המילואים של צה"ל זו זכות גדולה. יחד עם חברי, הוקפצתי לזירה הצפונית ב-7 באוקטובר כדי להגן על מדינת ישראל - ומאז אני מדלג בין המילואים והכנסת", אומר קרויזר בראיון לערוץ 7.

הוא מדגיש כי "מערך המילואים של צה"ל צריך להיות בראש סדר העדיפויות של ממשלת ישראל - ולא רק בחירום - אלא גם בשיגרה. אני שמח לראות שגם שר האוצר וגם שר הביטחון מפנים משאבים לשם כך. יש צורך להפנות יותר משאבים - ולא רק ללוחם או ללוחמת - אלא גם לבני הזוג והילדים. המעגלים צריכים להיות רחבים יותר".

קרויזר מודה שמפלגתו אינה שבעת רצון האופן בו מתנהלת הלחימה. "המערכה בעזה קשה ויחד עם השר איתמר בן גביר שנמצא בקבינט העלינו השגות על אופן ניהול הלחימה וצורת הפעלת האש - כדי לשמור על ביטחון חיילי צה"ל שנלחמים שם. אנחנו מפקחים גם על הפעלת הכוח וגם על הפקודות שניתנות".

לדעתו החלשה משמעותית של ההתקפה נגד חמאס עלולה לגרור גם משמעויות פוליטיות. "אם יהיה שינוי מגמה ונזהה חתירה לסיום הלחימה, נבחן את הישארותנו בממשלה, כי הדרישה שלנו ברורה: להמשיך לנצח, לכתוש ולרמוס את רצועת עזה, להפוך את חמאס לנחלת העבר ולהביא את החטופים בריאים ושלמים לביתם".

הוא הגיב גם לביקורת שהופנתה לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בשל החלטתו שלא להאריך את כהונת נציבת שב"ס קטי פרי, למרות סיכומים בין הליכוד למחנה הממלכתי שמינויי בכירים ייעשו בהסכמה בלבד.

"אנחנו לא חתמנו על שום הסכם עם המחנה הממלכתי. בירכנו על כניסתם לממשלה ואני קורא לעוד מפלגות ציוניות להיכנס לממשלה ולחזק אותה באירוע המורכב שאנחנו נמצאים בו - עם מסר שיש אחדות. יחד עם זאת לשר יש סמכויות, הוא מייצג את הציבור שבחר, את העם ישראל ואת הדרישה הברורה שלו כלפי הארגונים שנמצאים תחתיו".

"תמיד דיברנו על אחדות, פעלנו למענה ונמשיך בקו הזה ולא נתייחס לרעשי רקע של גורמים שונים שמנצלים את האירועים הטראגיים שעוברים עלינו לצרכים פוליטיים", הוסיף.

לדבריו, "לשר יש סמכות לנהל את הכפופים לו - המשטרה, מג"ב, שב"ס וכו'. גם הנציבה בעצמה ביקשה לסיים את תקפידה ואחר כך חזרה בה. זה לא סוד שבין השר לנציבה אין יחסי עבודה תקינים כאשר היא מפרה את הנחיותיו עוד לפני ה-7 באוקטובר בכל הקשור לגיבוי לסוהרים ולתנאי המחבלים והרוצחים. לכן השר, במכלול הנסיבות שיש בידו, החליט לקבל את ההחלטה החשובה הזו. מפכ"ל משטרת ישראל ימשיך ככל הנראה ונציבת שב"ס תיאלץ לסיים את תפקידה. אני בטוח שהשר ימצא מישהו ראוי מאוד שיכהן בתפקיד החשוב הזה".