הגיע הביתה
הגיע הביתהצילום: אלקנה נוילנדר

ד”ר יהודה סבינר, חסיד מבני ברק בן 34, מתמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי שניידר, משמש כרופא קרבי בחטיבת הקומנדו ולוחם בעזה שכם אחד אל הצוות שלצידו.

הוא גויס כבר מהיום הראשון למלחמה, וכעת שב הביתה להתרעננות. סרטון של שובו הביתה כשילדיו קופצים עליו התפרסם ברשת וזכה לחשיפה גבוהה. לסבינר ארבעה ילדים, הקטנה, בת השנתיים, היא בעלת תסמונת דאון.

“ברגעים שאני נמצא בבית ואני שומע מאשתי את החיבוק החם שהקהילה בכלליותה והקהילה שלנו בפרט, עוטפת אותם וגם המשפחה משני הצדדים, אז זה מאוד מחמם, כי אלו הרגעים שבהם נמדדות חברויות ומשפחתיות. כשתיגמר המשימה הזאת, החיים ‘הפשוטים’, יקבלו משמעות אחרת לגמרי", הוא סיפר בראיון ל-ynet.

ד"ר סבינר נמנה על קהילת הרב שאול אלתר ואף שהה בבית מדרשו ביום שמחת תורה. בדבריו סיפר כי "הרב והקהילה תומכים בי מאד".

כחלק מהחיבוק החם לו הוא זוכה מהקהילה אליה משתייך, הרב יוסף יוזפא רוזנברג, מראשי הקהילה, לומד 'חברותא' עם בנו של סבינר במטרה למלא את מקומו של אביו בלימוד עם הילד.

“בכל התהליך של לימודי רפואה התרגלתי שהסתכלו עליי, אז נראה לי שהחושים שלי קצת כהו לעניין. בכל מקרה, אנחנו נמצאים באזורים מאוד מאוימים, ובסוף אין לי על אף אחד לסמוך, חוץ מעל השם ועל הצוות שאיתי. לשמחתי, אני נמצא עם חטיבה 11, ואתה רואה בלי מילים שהם מקצוענים, הם יודעים מה הם עושים. אני פה להציל ולעזור לחיילים שלנו, אבל הם פה כדי לאבטח את המשימה והם עושים את זה בצורה מעוררת השתאות”.

בדבריו סיפר: “יש פה באמת כוחות מטורפים גם של לוחמים, גם של תומכי לחימה, גם של רופאים כדי לעשות הכול כדי שכל מי שהגיע להציל את הבית יקבל את מיטב הסיכויים להשלים את המשימה כמו שצריך ולחזור למשפחה ולאוהבים שלו בשלום ובחתיכה אחת”.

סבינר התייחס למפגש עם המשפחה. “עוד לא עיכלתי את זה וטוב שכך. נכונו לי עוד ימים ארוכים פה, אז אני משתדל לא לחפור יותר מדי, אבל זו מלחמה עם כל מה שמשתמע מכך ויש לנו אחד את השני בשביל לתמוך ולעזור ברגעים שצריך ועוד יבואו ימים טובים, ועוד ישמחו פה ויחייכו פה והחיים ימשיכו בעזרת ה’ לשמוח ולשגשג”.