ח"כ לשעבר ניבין אבו רחמון
ח"כ לשעבר ניבין אבו רחמוןצילום: דוברות הכנסת

ארגון 'עד כאן' הגיש אתמול (שלישי) תלונה למשטרת ישראל נגד חברת הכנסת לשעבר ניבין אבו רחמון שכיהנה מספר חודשים בכנסת מטעם מפלגת בל"ד. 

התלונה למשטרה הוגשה בעקבות ריאיון שנערך בבוקר ה-7 באוקטובר, בזמן שנשים וילדים נטבחו בעוטף עזה, לערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה, בו שיבחה את הטבח שהתרחש באותו העת בעוטף עזה. 

במהלך הריאיון אמרה כי הפעילות של חמאס מגיעה "בתגובה על הפשעים של הכיבוש, טרור המתנחלים וכן בעקבות הפלישה לאל-אקצה". כמו כן לדבריה, "המתקפה הזאת שיוצאת מעזה הנצורה עושה את זה למען כל עמנו הפלסטיני", כלשונה.

במהלך הריאיון אמרה אבו רחמון: "ההתנגדות הפלסטינית באמצעות תהליך זה, תהליך מבול אל-אקצא מכריעה מציאות, חדשה בכללי המשחק הפוליטי: ההתנגדות הפלסטינית מבצעת תהליך איכותי ועשתה אסטרטגיה חדשה באמצעות פעולות הפלישה, הצניחה ונקודות החיכוך וגם הפטרולים עם המכוניות באופן חופשי בתוך שטח ישראל. ההתנגדות הזאת מכריחה את הכיבוש, להכריז על היערכות שיא למלחמה. מעזה הנצורה היא מנצחת ומחזירה את הריבונות שלה על גבולותיה, ועושה זאת למען כל עמנו הפלסטיני. אולם מעשה ההתנגדות הזה הוא חסר תקדים אבל בו זמנית, הוא נשען על אסטרטגית התנגדות שלמה שבה מייצרת ההתנגדות".

לדבריה של "זהו יום היסטורי שבא בתגובה לפשעים שעושה הכיבוש. נקודה חשובה היא שתהליך הפלישה לעוטף עזה היא הרבה יותר מנקודות החיכוך והחטיפה, ולפי דעתי היא בניית יכולת התקפית להתנגדות בעומק הכיבוש, ועמוק יותר מהעוטף, שעשויה להיות גם מה שאנחנו מדברים עליו פעולות קרקעיות במשך ימים או אפילו שבועות. ההתנגדות הזו באה כתגובה על הפשעים של הכיבוש, שמצד אחד, מונע גם את כל ההשתוללות, ההתייהדות ועל טרור המתנחלים ועל הפלישה לאל-אקצא וההתנפלות על אסירינו".

"התנגדות זו שוב מבלבלת את כוחות הביטחון הישראליים בצל הכשל והחולשה המודיעינית והצבאית בניהול האירוע, במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות. הפלישה להתנחלויות, והחיכוך שם והכניסה לבתים היא תמונה ממשית שמשקפת את חוסר היכולת והכישלון ואת הבלבול המדיני, הצבאי והביטחוני של הכיבוש. ומצד שני, ישנה עבודה מאורגנת ומכוונת של ההתנגדות, בנוסף לנוכחות עיתונאים שהגיעו מעזה בשביל לתעד את המתרחש שם. זוהי סצנה חדשה שלא ראינו בעבר, וזה אומר המון על גודל האירוע שמשקף מציאות אסטרטגית ולא רק טקטית. היא הפילה את מנגנון הביטחון והוכיחה שההפתעה ואלמנט ההפתעה הם מרכיב חשוב, וגם הוכיחה שישראל לא מצליחה לנשום ולהתעמת", אמרה כשבמקביל מחבלי חמאס טובחים ביהודים בעוטף עזה.

מנכ"ל 'עד כאן' גלעד אך, אומר: "לא יעלה על הדעת שבזמן שמדינת ישראל ניצבת מול מתקפת טרור רצחנית, תשב אזרחית המדינה, שנהנתה בעבר מהזכויות שמקנות לה החוק, ותעודד רצח של יהודים. מדינת ישראל לא יכולה לעבור על מציאות כזאת בשתיקה, אלא חייבת להתעשת ולהיאבק גם מול האויבים מבית שממשיכים לפגוע ולהסית נגד מדינת ישראל, גם בשגרה אבל קל וחומר בזמן מתקפת טרור רצחנית ובזמן מלחמה. אנו קוראים למשטרה לפתוח בהקדם בחקירה כנגד ניבין אבו רחמון, ולהעמידה לדין על ההסתה הפרועה ועידוד הטרור".