נשיא ישיבת ההסדר אור וישועה, הרב ד"ר אליהו זיני, שוחח עם מנכ"ל הארגונים חותם ותורת לחימה, הרב אביעד גדות, במסגרת סדרת פודקאסטים לחיזוק רוח הלחימה.

הרב זיני הסביר כי המלחמה היא הזדמנות לשינוי תפיסתי עמוק בעם ישראל: "אני קורא למלחמה מלחמת "פרשת דרכים" כיוון שעם ישראל קיבל הזדמנות לעלות על מסלול של חיזוק הזהות היהודית וחיזוק העצמאות של מדינת ישראל מול העולם. החשיבה מאחורי הסכמי אוסלו שהביאו אותנו למצב כיום הייתה שפתרון כלכלי של "מזרח תיכון חדש" יפתור את המלחמה עם הערבים ולמענו החריבו את כל הערכים הטבעיים של עם ישראל – האויב כבר לא איוב אלא "פרטנר", אין אמונה בזכותנו על הארץ ויהודים שנרצחו ע"י מחבלים הם "קורבנות השלום".

לטענתו, צמרת צה"ל אוחזת בתפיסות מערביות, המסכנות את הלוחמים. "הפיקוד הבכיר של צה"ל עדיין מדבר על חפים מפשע וטוהר הנשק והצבא המוסרי בעולם, זה טירוף דעת, זו מנטליות גלותית של רצון למצוא חן בעייני הגויים. ההתנהגות המוסרית האמתית של הצבא שלנו היא פגיעה במקסימום באויב ללא כל התחשבות. התפקיד שלנו הוא למחוץ את האויב ולהציל ככל שניתן את החטופים".

הרב זיני קרא לציבור לפעול לאחר המלחמה לחיזוק הזהות והמוסר היהודיים בכל מערכות המדינה: "כל אותם אנשים צדיקים שלחמו בעזה יחד עם האנשים שהתפכחו לאחר האסון צריכים להיכנס לכל מערכות המדינה ולהשפיע שם ולשנות את התפיסה המעוותת. זו חייבת להיות פעולה של מסות ולא של בודדים. אנחנו רוצים מוסר של ה' שמביא טוב לכל העולם. יש כאן הזדמנות שהקב"ה נותן לנו ופוקח את עינינו ואסור לנו לפספס אותה".