השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

על רקע הסקרים העגמומיים חברי סיעת הציונות הדתית צפויים להתכנס הערב בשעה 21:00 בקריה בת"א בה ידונו במצב המדיני, הביטחוני והפוליטי.

כזכור, בסקרי דעת הקהל האחרונים שפורסמו, מפלגת הציונות הדתית לא עברה את אחוז החסימה. 

לערוץ 7 נודע כי במפלגה נשמעו קולות ביקורת על התנהלות המפלגה בכל הנוגע להעדפת צרכים סקטוריאליים על פני שימת דגש יתר על צרכים לאומיים כחיילי המילואים ועוד. 

לפני יומיים פורסם סקר ב'ידיעות אחרונות' שערך הסוקר דודי חסיד, יו"ר מכון 'קנטאר' לפיו לו הבחירות היו נערכות היום, 'הליכוד' בראשות בנימין נתניהו מתרסק משמעותית מכוחו הנוכחי, ואילו בצלאל סמוטריץ' לא עובר את אחוז החסימה.

על פי הסקר, 'המחנה הממלכתי' בראשות בני גנץ היא המפלגה הגדולה בכנסת הבאה עם 29 מושבים, לעומת 12 כיום, אחריה 'הליכוד' הרחק ממנה עם 18 מנדטים, לעומת 32 כיום, גם 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד מתרסקת מ-24 כיום ל-12 בלבד.

בסקר נבדק כוחה של מפלגת ימין בראשות ראש הממשלה ה-13 נפתלי בנט, שמניב 9 מנדטים לעת עתה, ש"ס בראשות אריה דרעי נחלשת מ-11 ל-9,

ואילו 'יהדות התורה' בראשות יצחק גולדקנופף שומרת על כוחה עם 7.

מפלגה משותפת של 'העבודה' ו'מרצ' בראשות יאיר גולן משיגה 7 מנדטים לפי הסקר. 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן מתחזקת גם היא מהאופוזיציה ועולה ל-7. לפי סקר מכון 'קנטאר', מפלגה בראשות ראש המוסד לשעבר יוסי כהן משיגה 6 מושבים בכנסת ה-26.

בתחתית נמצאות 'עוצמה יהודית' בראשות איתמר בן גביר עם 6 מושבים, חד"ש תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי שומרת על כוחה עם 5 וכך גם רע"מ של מנסור עבאס עם 5.