תינוק חדש
תינוק חדשiStock

שופטי בית המשפט העליון קבעו היום (חמישי) פה אחד כי הסעיף שקובע שאימוץ יכול להתבצע על ידי "איש ואשתו יחד" חל גם על זוגות חד מיניים.

השופטים שהכריעו בעתירה היו פוגלמן שעמד בראש ההרכב, שטיין וכנפי-שטייניץ. 

רן שלהבי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, בירך על הפסיקה: "זהו ניצחון היסטורי והישג פורץ דרך שנותן מעט אור ותקווה בימים הקשים האלה". עו"ד ריקי שפירא רוזנברג מהמרכז הרפורמי הצטרפה: "פעם נוספת הוכח כי מי שמגן על זכויות אדם בכלל, ושל קהילת הלהט"ב בפרט, הוא בית המשפט העליון".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הגיב: "בג"ץ קורע את העם, פוגע בחלק גדול מהעם היהודי, ומשום מה הוא עושה את הכל בזמן מלחמה. בג"ץ עושה כל מאמץ לפלג את העם, ומי יודע מה עוד מצפה לנו מהם".

לסיום אמר: "האמירות המכובסות של שופטי בג"ץ, מכסות על הפגיעה הבלתי ניתנת לתיאור בעם היהודי לדורותיו. נמצא בע"ה את הדרך לתקן את זה".

סגן השר אבי מעוז הגיב "פעם אחר פעם מוכיחים שופטי בג''ץ את הניתוק שלהם מהעם. בג''ץ קורע את העם ובוחר לעסוק בעת המלחמה דווקא בנקודות המחלוקת היותר קיצוניות בחברה הישראלית. בג''ץ יחקק בדפי ההיסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל כגוף המסכן ביותר את זהותה היהודית של המדינה".

ארגון חותם מסר בתגובה להחלטת בג"ץ: "בדיוק כפי שנחשף אמש, שופטי בג"ץ מוסיפים גם היום להעמיק את הניתוק מעם ישראל, והפעם גם להילחם בכל דרך במוסד המשפחה הישראלית. נראה כי בחסות רעמי התותחים, החליטו שופטי בג"ץ לערוך 'ניקוי שולחן' לכבוד פרשיתה של השופטת חיות ולהוציא בזה אחר פסקים אשר יהיו נאמנים ל'מורשת' העקומה שלה. עם ישראל מצוי במלחמה קשה בה מתגלה החיבור העמוק שלו לתורת ישראל ומסורת ישראל. חיילים ומפקדים יוצאים לקרב בקריאת שמע ישראל ותקיעת שופר. מול רוח גדולה זו נראה כי בג"ץ חי ביקום מקביל ואינו רואה צורך בהתחשבות במרבית העם. עם ישראל אוהב את המסורת וערכי המשפחה ושום החלטה שערוריתית לא תשנה זו, עם ישראל יינצח".