אריק איינשטיין
אריק איינשטייןצילום: SA'AR YA'ACOV - לע"מ

כמדי שנה אקו"ם מפרסמת את סיכום השנה שלה במוסיקה, והשנה הוא כולל נתון מפתיע ונוסטלגי במיוחד - גם בשנת העשור לפטירתו, אריק איינשטיין ז"ל הוא המבצע המושמע ביותר ברדיו כשהשיר "גיטרה וכינור" הוא השיר המושמע ביותר שלו בשנה זו.

עוד נתונים מעניינים שמופיעים בסיכום השנה הם ש"יוניקורן" בביצוע נועה קירל הוא השיר הישראלי המושמע ביותר ברדיו לשנת 2023, ש"Flowers" בביצוע Miley Cyrus הוא השיר הלועזי המושמע בשנת 2023, ששלושה שירים מתוך החמישייה הראשונה הם בביצוע נשים, ושעדן חסון הוא היחיד שהצליח להכניס שני שירים בעשירייה הראשונה.

בנוסף, אבי אוחיון הוא היוצר המושמע ביותר, כמחבר וכמלחין - שנה חמישית ברציפות, אודיה אזולאי היא היוצרת המושמעת ביותר ושרית חדד המבצעת המושמעת ביותר - שנה שלישית ברציפות.

אגב, אם מסתכלים רק על התקופה מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", אז השיר "עם ישראל חי" שכתבו והלחינו אבי אוחיון ואופיר כהן, בביצוע אייל גולן, הוא השיר המושמע ביותר ברדיו. אחריו מגיעים 'מולדת' של חנן בן ארי ו'לצאת מדיכאון' של יגל אושרי במקומות השני והשלישי בהתאמה. את החמישיה הראשונה סוגרים 'חורף 23' של אודיה ואיזי, ו'יהיה טוב' של יסמין מועלם.

"מדינת ישראל עוברת את אחת התקופות הקשות בתולדותיה", אומרים באקו"ם, "כוחה של המוסיקה, במיוחד בתקופה זו, הוא לרפא את הנפש. תודה גדולה לתעשיית המוסיקה כולה- אמנים/ות, יוצרים/ות, אנשי ונשות הפקה ש"התגייסו" ברוחב לב יוצא דופן למען אזרחי המדינה, ובפרט למען חיילי צה"ל והתושבים שפונו מבתיהם. אנו תקווה כי שנת 2024 תביא איתה ימים של יצירה טובה ושמחה, ובעיקר אנו מקווים לימים טובים יותר".