ביידן
ביידןצילום: Miriam Alster/Flash90

השדולה למאבק בדה לגיטימציה בראשות ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) שיגרה מכתב לנשיא ארה"ב, ג'ו ביידן עם השאלה: על מה התבססת כשדיברת על "אלימות המתנחלים"?

חברי הכנסת מציינים שמקרי האלימות של המתיישבים היהודים ביהודה ושומרון זניחים ובטלים לעומת ארועי האלימות והטרור המקבילים של הפלסטינים כלפיהם. בנוסף, היקף הארועים האלימים של התושבים היהודים ביהודה ושומרון הוא נמוך אף ביחס להיקפי האלימות בחברות רגילות.

על המכתב שיזם קלנר, חתמו 23 חברי כנסת מסיעות שונות. "כחברים בכנסת ישראל אנו מגנים אלימות כנגד חפים מפשע, כמוך", כתבו במכתב.

 "מאבק באלימות הוא יעד שאנו חולקים - אך אסור למאמצים שלנו לסטות מהעובדות ומהאמת. מתוך מחשבה על כך, וכדי להיות שותפים יעילים יותר למאבק באלימות, חשוב לנו לקבל את המקורות עליהם התבססת."

"אלימות המתנחלים היא עלילת דם מודרנית שמטופחת ומבוצעת ע"י ארגוני דה לגיטימציה כמו 'בצלם' ו'שוברים שתיקה', במימון מדינתי זר בהיקפים של מיליונים. כולנו מגנים אלימות, אולם כאן מדובר בשילוב של שקרים בוטים, מניפולציות על נתונים ועלילות 'יש מאין', כאשר כל המטרה היא להשחיר את ציבור המתיישבים במטרה להכשיר את הדרך למדינה פלסטינית, כפי שכבר נחשף במסמכים של הקרן החדשה. את עלילת הדם הזו צריך לגדוע. מתיישבי יהודה ושומרון כבר שנים נתונים למתקפות אלימות של חברה ערבית התומכת ברובה הגדול גם בארועי ה 07.10. בנוסף, חלוצים אלה נמצאים היום גם בחזית המלחמה בעזה ואף בצפון. דבר המתבטא לצערנו, גם בכמויות הגדולות של הנופלים. בשעה זו עלינו לעמוד לצד המתיישבים ולא לתת לגורמי דה לגיטימציה המעלילים עלילות גם על חיילי צה"ל, להכפיש אותם. נשמח לתשובת נשיא ארה"ב ומקווים שהנתונים עליהם התבסס, ייבדקו בצורה קפדנית", אמר קלנר.